Rusza pilotażowa edycja programu Kompleksowej Opieki nad pacjentami z Niewydolnością Serca

Na spotkaniu przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, które odbyło się w środę 7 marca br., potwierdzono niezwłoczne wdrożenie pilotażowej edycji programu Kompleksowej Opieki nad pacjentami z Niewydolnością Serca (KONS). 

Czytaj więcej...

Jak wprowadzać i finansować innowacyjne procedury i technologie medyczne do polskiej kardiologii

W pierwszych dniach marca w Warszawie miała miejsce piąta Konferencja Przezcewnikowego Leczenia Chorób Serca - THT Poland, ważne wydarzenie dla polskiej kardiologii interwencyjnej. Środowiska medyczne oraz decydenci dyskutowali na temat możliwości rozwoju kardiologii interwencyjnej, stworzenia innowacyjnych Centrów Doskonałości w Polsce oraz o konieczności prowadzenia ogólnopolskich rejestrów procedur medycznych.

Czytaj więcej...

Przezwątrobowe dojście naczyniowe

Zespół z Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie po raz pierwszy w Polsce zaprezentował zabiegi z wykorzystaniem przezwątrobowego dojścia naczyniowego u dwóch pacjentów ze złożonymi wrodzonymi wadami serca.

Czytaj więcej...

1% podatku dla Fundacji Serce Dziecka

Rozliczasz PIT? Pamiętaj, że 1% Twojego podatku może uratować życie i zdrowie maluchów, które urodziły się z wrodzonymi wadami serca. W ubiegłym roku zaufało nam ponad 100 000 podatników. Prosimy Cię gorąco – przyłącz się do nich! Wpisz w PIT numer KRS 0000 2 666 44 lub rozlicz PIT on-line korzystając z prostego programu.

 

S-ICD – szansa na normalne życie dla pacjentów zagrożonych NZK. Historia Adriana Bruderka

Wszczepiany podskórnie, pozbawiony elektrod wewnątrzsercowych układ defibrylujący S-ICD jest zalecany pacjentom po przebytym epizodzie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) w mechanizmie komorowych zaburzeń rytmu oraz u pacjentów zagrożonych nagłym zgonem sercowym – z niewydolnością serca i obniżoną kurczliwością lewej komory, a także z genetycznie uwarunkowanymi chorobami serca, przebiegającymi z groźnymi arytmiami. 

Czytaj więcej...

Walentynki nie tylko dla zakochanych - relacja

Po raz kolejny członkom Samorządu Uczniowskiego ZS nr 4 udało się przeprowadzić akcję charytatywną „Walentynki nie tylko dla zakochanych…”. Akcja powstała z inicjatywy Pani Kasi Kowalik-Leśniewskiej, a opieką otoczył ją Pan Dawid Urbański. 

Czytaj więcej...

14 lutego - Dzień wiedzy o wrodzonych wadach serca

Światowy Tydzień Wiedzy o WWS 201814 lutego powszechnie uznaje się za Święto Zakochanych. Jednak od 19 lat jest to również dzień szczególnie istotny dla osób z wadami serca – Dzień wiedzy o wrodzonych wadach serca, który wieńczy Tydzień wiedzy o wrodzonych wadach serca.

Czytaj więcej...

Po spotkaniu Ministra Zdrowia z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym

9 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie Prof. Łukasza Szumowskiego, Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Czytaj więcej...

Turnus Dąbki 2018 - zapisy

ZAPISY na Turnus klimatyczno-rehabilitacyjny - Dąbki 2018. Ankieta zgłoszeniowa już dostępna! Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza rodziny dzieci z wadami serca. Termin 30 czerwca – 14 lipca.

Czytaj więcej...

Prof. Piotr Ponikowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: CZAS NA INNOWACYJNĄ KARDIOLOGIĘ!

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie stawia na badania i innowacje w kardiologii.

Czytaj więcej...Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider