OSKAR MALEC

altOskar Malec
HLHS
 OSKAREK urodził się 23.05.2007r. w Łodzi z ciężką wadą serca HLHS( połowa serca). I operację met. Norwooda przeszedł 08.06.2007r. bardzo ciężko, przez trzy dni miał odroczoną decyzję o zamknięciu mostka. Ze względu na masywne krwawienie pooperacyjne, przetaczano mu krew. Przeszedł niedodmę płuc. Zostaliśmy wypisani 09.07.2007r. do domu.

altalt

Mając 6 miesięcy trafiamy do szpitala tj.23.11.2007r. z powodu zbyt niskich saturacji 30-45% i zwężeniem zespolenia komorowo - płucnego w miejscu zespolenia z prawą tętnicą płucną. W dniu 29.11.2007r. wykonano operację met.Glenna okres pooperacyjny bardzo ciężki. Oskarek nie może przejść na własny oddech, wykonano kolejne cewnikowanie serca w którym stwierdzono zwężenie zespolenia prawostronnego, ponadto nastąpił zator lewej dolnej tętnicy płatowej. W kolejnych dobach Oskarek nie oddycha sam, wykonano kolejną operację 20.12.2007r. - tracheostomię, dalszy przebieg powikłanie zapaleniem płuc oraz lewostronnym niedowładem spowodowanym ogniskiem udarowym w prawym płacie potylicznym. W dniu 16.01.2008r. zostajemy wypisani ze szpitala.
25.06.2008r. przyjeżdżamy na badania kontrolne. Wykonano badanie w którym uwidoczniono zwężenie oraz niedrożność lewej żyły szyjnej, zbyt wysokie ciśnienie w płucach, przez co nas nie zakwalifikowali do operacji, a zdecydowano konieczność leczenia przeciwzakrzepowego.
 
                                            alt

Kolejna wizyta w marcu 2009r. zakończyła się nie zakwalifikowaniem nas do cewnikowania serca. Nie chcemy czekać, aż stan naszego dziecka będzie krytyczny, chcemy aby przeszedł kolejny etap korekcji, wady w najlepszym dla siebie czasie, wtedy gdy będzie miał najwięcej sił aby walczył. Dlatego postanowiliśmy skontaktować Oskarka u światowej sławy kardiochirurga dziecięcego prof. Edwarda Malca. Profesor zgodził się wykonać operacje planowo w klinice Grosshanden w Monachium, w której kieruje oddziałem kardiochirurgii dziecięcej, koszt takiej operacji to 19.900 EURO, niestety znacznie przekraczający nasze możliwości finansowej. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nasz synek mógł żyć, potrzebujemy jednak Państwa pomocy. Dlatego zwracamy się do państwa za pośrednictwem fundacji serce dziecka o wsparcie finansowe naszych działań, walki o życie naszego dziecka.
W obecnej chwili Oskarkowi musimy często robić INR, ponieważ bardzo ciężko nam choruje, jest rehabilitowany.
Ogólnie jest bardzo pogodnym dzieckiem uwielbia samochody lubi towarzystwo swojego ciotecznego rodzeństwa. Tak bardzo byśmy chcieli żeby stał się cud, by Oskarek nie wymagał operacji, by mógł sam oddychać bez rurki tracheostomijnej. On jest naszą jedyną perełką na świecie.
Pieniądze które uzbieramy chcemy przeznaczyć na operację w Monachium, na paski INR, które nie są refundowane, na rurkę tracheostmijną, inhalator, pulksoksymetr, leki które przyjmuje na stałe oraz pobyt i dojazd do szpitala
 

                                 alt

Rodzice
Justyna i Wojciech Malec          


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider