Chmielewski Franciszek

alt
Wada złożona.
 

 

 

Franek urodził się 4 czerwca 2011 roku w Warszawie, ze stwierdzoną, w trakcie ciąży, wadą serca pod postacią krytycznej stenozy zastawki aortalnej, koartacji aorty, patologią zastawki spadochronowej, ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz HLHS. W siedemnastej dobie życia przeszedł, pierwszą z trzech, operację na otwartym sercu - operacja Norwooda. We wrześniu 2012 roku odbył się drugi etap operacji, zwany podwójnym zespoleniem Glena. Niestety, po pół roku od operacji Franek zaczął słabnąć i gorzej się czuć, co w konsekwencji spowodowało niewydolność krążenia oraz osłabienie prawej komory serca. Właśnie wtedy były prowadzone przygotowania do transportu Franka z CZD do  USD w Krakowie, gdzie miała mu zostać wszczepiona sztuczna komora serca oraz miał być przygotowywany pod kontem przeszczepu serca. Wtedy także pojawiły się nowe wady serca.

Na szczęście, dzięki wspaniałej kadrze lekarzy z CD oraz dużemu zaparciu rodziców udało się ustabilizować stan zdrowia Franka, dzięki czemu, po ponad dwumiesięcznej hospitalizacji wyszedł do domu z bardzo dużą ilością zalecanych lekarstw.  

Obecnie Franek zmaga się ze:

- zwężeniem i niewydolnością zastawki dwudzielnej

- krytyczną stenozą zastawki aortalnej

- ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu ASD II

- koartacją aorty

- niedomykalnością zastawki trójdzielnej III stopnia

- fibroelastozą lewej komory serca

- złą kurczliwością prawej komory serca ( na chwile obecną wspomaganą lekami)

- niewydolnością serca i krążenia

- HLHS (wada główna)

 Na ostatnim konsylium lekarskim Franek ostał zakwalifikowany do trzeciego etapu operacji - Fontana. Następnie ma mieć operację naprawy oraz wszczepienia sztucznych zastawek. Termin operacji nie został ustalony. Na chwilę obecną odwlekanie operacji w czasie działa na korzyść Franka, gdyż ma on możliwość przybrania na wadze (mimo 98 cm wzrostu i prawie czterech lat waży zaledwie 13 kg).

Pieniądze przekazane z 1% podatku oraz wpłat indywidualnych, na chwilę obecną, zostaną  przeznaczone na zakup leków, które obecnie bierze Franek oraz (jeśli zajdzie taka konieczność) na sfinansowanie trzeciego etapu operacji za granicą i rehabilitację pooperacyjną.

Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

alt


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Franciszka.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6238 Franciszek Chmielewski
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6238  Franciszek Chmielewski


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider