Żak Oliwier

alt
HLHS
 
 
 
 
Kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami byliśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. W jednej chwili cały nasz świat zaczął się kręcić wokół naszego pierwszego długo wyczekiwanego maluszka i przygotowań do narodzin. Nasz mały skarb rozwijał się przez cały czas prawidłowo. Życie było prawdziwą bajką aż do 17 października 2010 roku. Tego dnia udaliśmy się na badanie USG w technologii 3D aby poznać płeć naszego dziecka. Radość, po tym jak doktor powiedział nam, że będziemy mieli syna, nie trwała niestety długo. Po długim i dokładnym badaniu oznajmił nam, że obraz serduszka naszego synka budzi jego niepokój i podejrzewa wadę serca pod postacią hipoplazji lewego serca . Na potwierdzenie wady HLHS Oliwierka udaliśmy się do Pani Doktor Włoch w Rudzie Śląskiej gdzie okazało się, że dotychczasowe diagnozy są właściwe. Oliwierek miał się urodzić z połową serduszka. W tym momencie zawalił nam się cały świat. Dzień, który miał być dniem radości i szczęścia okazał się dniem łez, smutku i obaw o przyszłość.

Nasz syn Oliwierek przyszedł na świat siłami natury 16 lutego 2011 roku w Monachium i od razu trafił na Oddział Neonatologii Tam w ósmej dobie życia Oliwierek przeszedł pierwszą operację ratujący życie ? zmodyfikowaną operację Norwood?a po mimo krwotoku który nastąpił po operacji mogliśmy wrócić szczęśliwie do domu . Mając 5 miesięcy i 2 tygodnie znowu udało nam się wyjechać do Monachium na drugi etap operacji dwukierunkowego zespolenia Glenn?a. na otwartym sercu. Teraz czeka nas trzeci etap operacji równiez na otwatym serduszku
 
W tym momencie Oliwierek ma dwadzieścia miesięcy. Jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, pełnym werwy i chęci poznawania świata i ludzi . Aby mógł cieszyć się pełnią życia musi w odpowiednim wieku przejść trzeci etap leczenia operacyjnego ? operację typu Fontana. Optymalny wiek do przeprowadzenia tej operacji to 2-2,5 roku.. Dostaliśmy kwalifikację do operacji z przewidywanym terminem zabiegu na 13 lutego 2013. Planowany koszt operacji, zawierający koszty pobytu dziecka w szpitalu oraz niezbędnych badań dodatkowych wynosi 36.300 Euro. Jest to kwota, która przekracza nasze możliwości finansowe. Wierzymy, że ? tak jak poprzednio ? i tym razem UDA SIĘ!
?Każda chwila przebyta z naszym kochanym Maleństwem jest dla nas wielkim darem. Dziękujemy wszystkim osobom, które nam pomogły przy pierwszej i drugiej operacji i zwracamy się ponownie o pomoc. Każda wpłata jest dla nas bezcenna, prosimy o nią z całego serca? ? apelują rodzice Oliwierka, Magda i Leszek Żak.

Możesz pomóc?


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oliwiera.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6269 Oliwier Żak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6269 Oliwier Żak


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider