Wójcik Agnieszka

alt
Kardiomiopatia rozstrzenowa.
 
 
 


altJest jak promyk słoneczka, który potrafi rozjaśnić każdy mrok.

Agnieszka urodziła się 23 marca 2012 roku w Nisku. Dostała 9 punktów w skali Apgar i nic nie wskazywało na to, że może mieć tak chore serduszko. Jednak w czwartym miesiącu podczas kontrolnego badania; lekarz usłyszał szumy na sercu. Zostałyśmy skierowane na badania do szpitala w Leżajsku, skąd odesłano nas do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tam Agniesia przeszła szereg badań. Wstępna diagnoza to kardiomiopatia rozstrzeniowa - niewydolność serca. Po tygodniu zostałyśmy przewiezione karetką do Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w celu zrobienia biopsji serca. Diagnoza została potwierdzona. Agnieszka ma ciężką chorobę serca - kardiomiopatię rozstrzeniową: niewydolność serca.
Po przetoczeniu immoglobuliny i podaniu odpowiednich leków, stan naszej córeczki ustabilizował się na tyle że nie musi przebywać w szpitalu.
Agniesia jest pod stałą kontrolą Poradni Kardiologicznej nr.2 w Rzeszowie, Śląskim Centrum Chorób Serc w Zabrzu, oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie .

Po badaniach i  konsultacjach kardiologiczno - kardiochirurgicznych, kwalifikacja do przeszczepu została odroczona i obecnie Agnieszka nie kwalifikuje się do przeszczepu serca. Nam  rodzicom daje to nadzieję, że Ta mała, dzielna osóbka sprosta przeciwnościom losu i przezwycięży chorobę. Agusi zmodyfikowano leczenie farmakologiczne i przyjmuje maksymalne dawki leków, mimo to córeczka jest energiczną , ciekawą świata dziewczynką. Dzięki Państwa pomocy może ten świat poznawać pomimo swojej choroby. DZIĘKUJEMY .

 Rodzice Agnieszki,

 Anna i Rafał
alt 
alt     

 

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Agnieszki

 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6374 Agnieszka Wójcik
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6374 Agnieszka Wójcik

 

 

 Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider