Soćko Laura

alt
Kardiomiopatia rozstrzeniowa.
 
 
 
 

Laura na co dzień jest wesołym dzieckiem i nie daje po sobie poznać, że jej serduszko jest w tak złym stanie. Laurka urodziła się 9 maja 2012 r i na początku nic nie wskazywało na to, że jest chora. Pierwsze objawy, które zauważyliśmy pojawiły się kiedy miała 4 miesiące, zaczęła się mocno pocić, bardzo powoli przybierała na wadze. Niestety wtedy ani my, ani lekarze nie wpadliśmy na pomysł, że to mogą być objawy niewydolności serca. Gdy Laura skończyła pół roku trafiła do szpitala z okropnym kaszlem i dusznościami, tam szybko zorientowano się, że serce Laury nie pracuje dobrze. Echo serca wykazało ogromne powiekszenie lewej komory i słabą kurczliwość. Z Łukowa trafiliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka. Tu postawiono diagnozę: kardiomiopatia rozstrzeniowa. Po sześciu tygodniach badań, podawania leków, obserwacji stan jej zdrowia pozwolił na opuszczenie kliniki i kontynuowanie leczenia farmakologicznego w domu.

Choroba, na która cierpi Laura polega na upośledzeniu funkcji mięśnia sercowego. Frakcja wyrzutowa lewej komory jest znacznie obniżona. Obecnie u Laury frakcja wynosi tylko ok. 30%, dlatego bardzo szybko się męczy, poci się i pokasłuje po wysiłku. Bardzo często łapie też infekcje i niestety trwają one dłużej. Rokowania są bardzo niepewne, jeżeli stan pogorszy się będzie potrzebny przeszczep serca. Narazie Laurka dobrze sobie radzi z chorobą, jest bardzo pogodną i ciekawą świata dziewczynką a my robimy wszystko, żeby nadal mogła cieszyć się życiem.

Laura jest cały czas pod kontrolą poradni kardiologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, co 2-3 miesiące jeździmy na wizyty. Jest też pod stałą opieką kardiologa w naszym mieście. W kwietniu 2014 miała wykonane dokładne echo serca w klinice kardiologii, niestety lekarze nie zaobserwowali poprawy. Frakcja wyrzutowa lewej komory jest nadal na poziomie 30%, występuje niedomykalność zastawki dwudzielnej, lewa komora jest powiększona. Zwiększono dawki leków.

Zakup leków, wyjazdy na kontrolę, badania, pobyty w szpitalu, rehabilitacje wiążą się z kosztami, które przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego zwracamy sie do Państwa z prośbą o przekazywanie 1% podatku na leczenie Laurki.

Rodzice Laury,

Marta i Marcin Soćko

 
alt  
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Laury
 
Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6449 Laura Soćko
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6449 Laura Soćko


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider