Fluder Amelia

alt        
Całkowity niedorozwój lewego serca.
 

   

Amelka ur się 30.11.2013 jako pozornie zdrowa dziewczynka. Lecz kilka godz później okazało się, że ma poważną wrodzoną wadę-brak lewej komory serca HLHS. Dostała 10/10 pkt w skali Apghar. Nic jej nie dolegało. Około godz 22 pielęgniarka wzięła Amelkę do inkubatora, ponieważ miała chłodne rączki. W inkubatorze była do rana. Następnego dnia przynieśli Amelkę ok. 10 rano malutka pospała kilka minut  i znowu ją zabrano do inkubatora bo znów miała chłodne rączki. Tam przebywała cały czas, Mama mogła tam tylko przychodzić i patrzeć na nią. Nic poza tym. W godzinach popołudniowych zaczęło się coś dziać. Amelka coraz gorzej oddychała.

altPani doktor przyszła i poinformowała, że stan jest bardzo poważny. Po kilkunastu minutach podejrzewano zakażenie wewnątrzmaciczne. Stan z minuty na minutę się pogarszał. Amelka została ochrzczona z wody przez pielęgniarkę. Lekarze i pielęgniarki robili co mogli. Po jakimś czasie przyszła Pani doktor i zapytała się czy zgadzamy zgadzamy się, aby naszą córeczkę przewieźć do USD w Krakowie w Prokocimiu. Oczywiście zgodziliśmy się bez namysłu. Po jakiejś godz. karetka przyjechała po Amelkę. Lekarz zrobił USG serduszka i wykrył wadę serca HLHS czyli brak lewej komory serduszka. Malutką zabrano do szpitala do Krakowa cały czas walczyła o życie. Jej stan był krytyczny. Lekarze mówili że wymaga leczenia operacyjnego ale najpierw musieli jej stan doprowadzić do stabilności. Przez ten stan jaki przeżyła wiele narządów się uszkodziło. Gdy jej stan był stabilny prof. Skalski zdecydował się na operację. Operacja się odbyła 10.12.2013r. i trwała około 5 godzin. Po operacji nadal ten stan był określany jako walka o życie.... Amelka toczyła walkę o życie będąc w szpitalu do 7.02.2014r. 7.02 została wypisana do domu.

II etap operacji przeszła 1.07.2014r metodą hemi Fontan.  Amelka spędziła w szpitalu miesiąc. Wymagała drenaży na pojawiający sie płyn w worku osierdziowym i w opłucnych. Amelka opuściła szpital 4.08.2014r.

Amelkę czeka jeszcze III etap operacji oraz cewnikowanie. Amelka nadal walczy o swoją połóweczke serduszka i pomózmy odzyskać jej drugą połóweczkę serduszka <3

Bardzo zachęcamy do oddania 1% podatku dla Amelki.

Pięniążki zostaną wykorzystane na :

-rehabilitacje;

-lekarstwa;

-zwrot kosztów dojazdu do poradni na kontrole; -zwrot kosztów dojazdu do Amelki jak będzie w szpitalu.


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Amelii
 
Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6548 Amelia Fluder
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6548 Amelia Fluder


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider