Kuryś Lena

Lena Kuryś
Wada złożona.
 

   

DORV, atrezja zastawki tętnicy płucnej, niedorozwój pnia tętnicy płucnej, VSD, ASD, lewa żyła górna do zatoki wieńcowej, przetrwały przewód tętniczy, prawostronny łuk aorty, ring naczyniowy.

Lenka Kuryś urodziła sie 07.01.2013r z ciężką wrodzoną wadą serca w postaci  DORV, atrezja zastawki tętnicy płucnej, niedorozwój pnia tętnicy płucnej, VSD, ASD, lewa żyła górna do zatoki wieńcowej, przetrwały przewód tętniczy, prawostronny łuk aorty, ring naczyniowy. O chorobie Lenki dowiedzieliśmy się kilka godzin po porodzie.Lekarze ze szpitala w którym się urodziła podjeli decyzje o przetransportowaniu córki do Uniewrsyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.Był to dla nas najgorszy czas oczekiwania,ponieważ lekarze dali nam bardzo małe szanse na to,że Lenusia przeżyje transport do Krakowa.Jednak wszystko przebiegło pomyślnie. Lekarze z USD w Krakowie podjeli walke o uratowanie serduszka naszej córeczki.

Obecnie Lenka jest po czterech operacjach i trzech cewnikowaniach serduszka.Jednak czekaja nas kolejne zabiegi aby jej serduszko mogło w miare dobrze funkcjonować.Mimo swojej choroby Lenusia jest bardzo wesołą i uśmiechniętą dziewczynką. Za każdym razem nasza dzielna córeczka udowadnia nam,że nie warto sie poddawać lecz trzeba dzielnie walczyć.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Leny
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6555 Lena Kuryś
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6555 Lena Kuryś


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider