Flisikowska Ola

alt
Wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, nieprawidłowy spływ żył płucnych, bradykardia.
 

 

 

Ola urodziła się ona 18.10.2007 r. z wrodzoną wadą serca: wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, nieprawidłowy spływ żył płucnych i bradykardia. Gdy miała dwa miesiące przeprowadzono u niej operację ratującą życie (wszczepienie stymulatora serca i założenie bandingu tętnicy płucnej).

Stan zdrowia nie poprawiał się, dlatego na początku lutego 2008 odbyła się ryzykowna operacja całkowitej korekty wady serca.

Ponieważ Ola była już bardzo słaba, w trzeciej dobie po zabiegu konieczna była trzykrotna reanimacja. Cudem udało się uratować życie naszego małego aniołka, ale doszło do głębokiego niedotlenienia mózgu. Efektem tego są rozległe zmiany w mózgu (encefalopatia niedokrwienno–niedotlenieniowa z niedowładem spastycznym czterokończynowym) skutkujące tym, iż Olunia nie jest w stanie w sposób kontrolowany wykonywać ruchów rękoma czy nogami, a także nie widzi i nie mówi.

W sierpniu i wrześniu 2008 Ola przeszła przez kolejne dwie operacje neurochirurgiczne, mające na celu usunięcie krwiakowodniaków podtwardówkowych, które wykryto w głowie, a które to uciskały na mózg. W 2009 roku niestety też nie udało nam się uniknąć działań chirurgicznych.

Oleńka miała nacinane ścięgna Achillesa z powodu dużych przykurczy w stopach. Ciągła rehabilitacja pozwala zatrzymywać lub też spowalniać niekorzystne zmiany wynikające z tego, że Ola nie może się ruszać. Każda, nawet najmniejsza pomoc przekazana dla Oli jest dla niej ogromnym darem, a dzięki temu my możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość i dbać o Olę, i o to, aby było jej jak najlepiej. Mamy poczucie, że nie jesteśmy w tej trosce osamotnieni.

Każda nawet najmniejsza pomoc przekazana dla Oli jest dla niej ogromnym darem, a dzięki temu my możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość i dbać o Olę, i o to, aby było jej jak najlepiej. Mamy poczucie, że nie jesteśmy w tej trosce osamotnieni. Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki umożliwią jej to czego sami jako rodzice nie bylibyśmy w stanie jej zapewnić. W imieniu Oli serdecznie dziękujemy za każde okazane wsparcie.
                 
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oli.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6033 Aleksandra Flisikowska
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6033 Aleksandra Flisikowska

 
Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na rehabilitację, leczenie, sprzęt rehabilitacyjny i leki dla chorej Oli, jak również na leczenie innych dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz rozbudowę ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w Polsce .
Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki umożliwią jej to czego sami jako rodzice nie bylibyśmy w stanie jej zapewnić.

Magda i Michał Flisikowscy


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider