Pisarek Filip

alt
Atrezja zastawki trójdzielnej HRHS.
 
 
 
 
Filipek urodził się 10.07.2014r w ICZMP w Łodzi,ze złożoną i siniczą wadą serduszka: atrezja zastawki trójdzielnej i atrezja zastawki tętnicy płucnej z hipoplazją prawej komory,serce jednokomorowe,leczenie polega na tym że potrzebne są trzy operacje na otwartym serduszku.Gdy się urodził pierwsze pięć dni leżał na neatologi noworodka gdzie miał podawane leki bez których nie miał by szans przeżycia.Następnie został przeniesiony na kardiologie gdzie oczekiwał na pierwszą operacje.Po operacji przeniesiony na oddział pooperacyjny,w dniu trzecim odłączony od respiratora,bo był w stanie samodzielnie oddychać co nas bardzo ucieszyło.Dnia czwartego już byliśmy na kardiochirurgi gdzie dochodził do siebie,miał robione też badania czy jest wszystko tak jak powinno być i czy wkońcu prawie po miesiącu możemy go wziąść do domciu i położyć Filipka w swoim łóżeczku. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na leczenie. Dziękuje Filipek z rodzicami.
 
 

[27.05.2015r.]

15.01.2015r zostaliśmy przyjęci na oddział z powodu zbyt dużej sinicy i niskich saturacji,a było to spowodowane tym że potrzebne było w najbliższym czasie wykonanie drugiego etapu leczenia operacyjnego. Na badaniach potwierdziło się,że zastawka trójdzielna jest zrośnięta i zbyt mocno zwężona zastawka płucna,to nie było możliwe wykonanie cewnikowanie serca jak w większości przypadków,to miał robione Angio-TK klatki piersiowej w znieczuleniu ogólny i wiele innych badań , do domu wyszliśmy 23.01. I wyznaczono nam przyjechanie na 24.02.by wykonać operacje Gllena.             

26.01 Filip dostał wysokiej temperatury,której nie mogliśmy zbić sami lekami,a wiec pojechaliśmy do poradni przy szpitalu ,tam nas skierowano do szpitala na oddział nas nie przyjęto ani w Zduńskiej Woli ,ani w okolicy bo dziecko ma wadę i nie wiedzą jak tu leczyć.To po 23.00 zawieziono nas karetką do CZMP w Łodzi na pediatrie,tam podawane miał leki i kroplówki,i stwierdzono oste zapalenie gardła,nosa i ból brzuszka.Do domu wyszliśmy 30.01,z przepisanymi antybiotykami.                                                                                                                                                                                                                                  

24.02 byliśmy na kardiologi gdzie oczekiwaliśmy tego okrutnego dla nas dnia,operacja (dwukierunkowe zespolenie Gllena) odbyła się 25.02 zaczęła się o 08.30,a skończyła po 13.00 ,były małe komplikacje bo trochę za mocne wystąpiło krwawienie.Ale wszystko się powiodło,poszło po naszej myśli.Po operacji do 27.02.byliśmy na oddziale POP-u,następnie na kardiochirurgie,tam były wykonywane badania i czekanie na wypis do domu. W szpitalu byliśmy do 10.03. Dodam też ,że musimy regularnie przyjmować leki,i systematycznie jedzdzić do poradni kardiologicznej w Łodzi. Teraz czekamy na trzeci etap czyli operacja Fontana,która ma być wykonana w wieku trzech ,czterech lat.
 
 
  
  
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Filipa.

Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6719 Filip Pisarek
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6719 Filip Pisarek


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider