Kordas Milena

alt

Niedomykalność zastawki mitralnej.
  

 

 

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Wadę serduszka u dziecka stwierdzono już w okresie płodowym (w 21 tc), w związku  z tym mamę skierowano do porodu w ICZMP w Łodzi. Milenka urodziła się 6 maja 2011 roku i już od pierwszych minut swego życia zastosowano u niej stały wlew leku Prostin. W 3 tyg. życia zaczęły narastać objawy niewydolności serca, pogorszyła się wydolność wysiłkowa, narastała duszność. Nasza córeczka została zakwalifikowana do operacji metodą Crafoorda      z przewężeniem pnia tętnicy płucnej (banding), która odbyła się 1.06.2011r.

Kolejna operacja odbyła się 24.02.2012r.  Wykonana została plastyka ubytku w przegrodzie przedsionkowo-komorowej, zdjęto podwiązkę zwężającą pień płucny. Operacja ta odbyła się w krążeniu pozaustrojowym.

Milenka rozwija się pięknie, cieszy nas każdym swoim uśmiechem czy  słowami ?kocham cię mamusiu?, ?kocham cię tatusiu?.  Mimo iż cały czas od operacji (2,5 roku) przyjmuje leki ? słabnie, szybko się męczy   i traci na wadze. Najświeższe badania wykazały istotną niedomykalność zastawki dwudzielnej (mitralnej) z  rozszczepem przedniego płatka na skutek czego znacznie powiększył się lewy przedsionek i przeciążyła objętościowo lewa komora. Wystąpiły także zaburzenia połykania, związane z uciskiem lewego przedsionka na przełyk.

Konieczna jest reoperacja polegająca na plastyce zastawki dwudzielnej, aczkolwiek nie wyklucza się wymiany tejże na sztuczną.

Koszty związane z pobytami w szpitalu  oraz koszty leków, które Milenka przyjmuje na co dzień są dosyć  wysokie, dlatego też serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację naszej ukochanej córeczki.

Dziękujemy z całego serca wszystkim , którzy wspierają nas nie tylko finansowo ale także tym, którzy są    z nami na co dzień, wspierają nas dobrym słowem i modlitwą. To właśnie dzięki Waszej pomocy Milenka  trafiła w najlepsze miejsce i ręce w Polsce jakim jest ICZMP w Łodzi.

Z góry dziękujemy za okazaną nam pomoc.

alt  

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Mileny.


Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6711 Milena Kordas
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6711 Milena Kordas


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider