Sobieraj Franciszek

alt
HLHS ze stenozą zastawki mitralnej i aortalnej.

 

 

 Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi życzliwych, pełnych dobrej woli i serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu funduszy na leczenie naszego synka Franka, który od urodzenia walczy z poważną chorobą serca.

Informacja o tym, że nasza rodzina się powiększy była naszym spełnionym marzeniem, jednak radość trwała krótko bo już w dwudziestym tygodniu ciąży podczas badań prenatalnych usłyszeliśmy straszną diagnozę:

 ?Krytyczna wada serca płodu, ewolucyjny HLHS ze stenozą zastawki mitralnej i aortalnej?.

Od tego momentu zaczęła się walka o życie naszego synka. Całe nasze życie zostało przewartościowane o 180 stopni  a my od tamtej pory skupieni jesteśmy tylko na tym aby ochronić to słabiutkie serduszko.

Jeszcze w czasie trwania ciąży, co 3 tygodnie musieliśmy jeździć do oddalonej od nas o 560 kilometrów Warszawy na kontrolne USG. Jedyną szansą na przeżycie dla Franka było to, żeby poród odbył się w miejscu do tego odpowiednio przygotowanym a więc w szpitalu w Warszawie. Musieliśmy wynająć mieszkanie i od stycznia 2015 praktycznie tam mieszkaliśmy. W domu zostawiliśmy 5-letnią córeczkę, która z rozpaczą w oczach obserwowała jak jej poukładane dotąd życie zmienia się diametralnie.

Franek urodził się 23.01.2015r. Pojawiają się pierwsze komplikacje, nadciśnienie płucne uniemożliwia przeprowadzenie koniecznych operacji. Franek przyjmuje masę leków, które mają go przygotować na zbliżające się zabiegi. Praktycznie w każdym miesiącu jego kruchego życia Franek trafia na stół operacyjny. Po jakimś czasie okazuje się, że na skutek tak wielu interwencji chirurgicznych Franka nie można już nawet zbadać i sprawdzić co dzieje się ciśnieniem w jego płucach.

Franek przestaje jeść, słabnie a jego stan dramatycznie się pogarsza. Natychmiast zostaje podjęta decyzja o kolejnej operacji. Stan pooperacyjny jest ciężki, narasta niewydolność serca, nie udaje się odstawić leków dożylnych. Jest coraz ciężej, Franio słabnie z minuty na minutę i po trzech tygodniach zapada decyzja o pilnej operacji ratującej mu życie. W siódmym miesiącu życia nasz synek ma przejść trzecią operację w krążeniu pozaustrojowym. Niestety po otwarciu klatki piersiowej okazuje się, że nie można dojść do serca - za duża ilość zrostów, kontynuacja operacji zakończyłaby się śmiercią. Szansa na operację w pierwszym półroczu życia przepadła.

Po tym wszystkim Franek cudem podnosi się i walczy. Ku naszej radości dziecko zaczyna  funkcjonować bez leków dożylnych  a rana na klatce piersiowej po raz trzeci pięknie się goi.

Kolejna próba operacji może się odbyć nie wcześniej niż za pół roku, ale Franek może do niej nie dotrwać. Nie możemy czekać! I nagle dostajemy od losu kolejną szansę ? na naszej trudnej drodze o życie Frania staje prof. dr hab. n. med. Edward Malec, który kieruje Oddziałem Kardiochirurgii Dziecięcej w Klinice Uniwersyteckiej w Münster. Prof. Edward Malec podejmuje się z powodzeniem korekcji najbardziej skomplikowanych wad serca u pacjentów w różnym wieku a przede wszystkim daje szansę Frankowi i chce wykonać operację jak najszybciej.

Kwota leczenia operacyjnego podana przez Klinikę w Munster wynosi 36 500 Euro, co znacznie przekracza nasze możliwości. Jesteśmy zdeterminowani i gotowi skorzystać z tej, naszym zdaniem, ostatniej szansy na normalne życie naszego synka.

>Głęboko wierzymy, iż dzięki Państwa wsparciu uda się nam  uzbierać całą kwotę tak aby Franek mógł jak najszybciej wyjechać i poddać się leczeniu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe. W tym przypadku liczy się każdy dzień, prosimy więc nie bądźcie obojętni wobec dramatu Franka.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Franciszka.


Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6820 Franciszek Sobieraj
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6820 Franciszek Sobieraj


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider