Baranek Michalina

alt

Zarośnięcie zastawki trójdzielnej, zwężenie pnia płucnego.

 

 

Michalina przyszła na świat 7 maja 2015 roku w Warszawie. Jest śliczną na pozór zdrową dziewczynką, niestety tylko na pozór ponieważ Michalinka urodziła się z połową serduszka: Zrośnięcie zastawki trójdzielnej, hipoplastyczna prawa komora, zwężenie tętnicy płucnej oraz ubytek międzykomorowy. Wada ta należy do grupy wad serca jednokomorowego i musi być leczona wieloetapowo.

Michasia od dnia narodzin walczy o swoje zdrowie i życie. Już w szóstej dobie życia, przeszła zabieg Rashkinda, który umożliwił jej bezpieczne oczekiwanie na termin pierwszej operacji.

Jak każdy rodzić pragnęliśmy zapewnić dziecku najbezpieczniejsze leczenie i opiekę medyczną, wiec zdecydowaliśmy się powierzyć serduszko naszej córeczki w ręce najlepszego kardiochirurga w Europie. Dlatego skonsultowaliśmy wyniki badań z Prof. Edwardem Malcem, który zakwalifikował Michalinkę do leczenia w Klinice w Munster (Niemcy).

Z pomocą ludzi dobrego serca udało nam się zgromadzić środki finansowe na wyjazd do kliniki by przeprowadzić pierwszą z dwóch poważnych operacji na otwartym sercu. Operacja zespolenia Glenna odbyła się w październiku 2015 r. Za sprawą zespołu wybitnych lekarzy z Kliniki w Munster  Michasia bardzo szybko wróciła do dobrej formy, która pozwoli jej nabierać sił do dalszej walki.

By dalej żyć i cieszyć się zdrowiem musi przejść jeszcze jedną operację Fontana wiążącą cały proces leczenia. Wstępny koszt tego etapu leczenia został oszacowany na 36 500 Euro (ok.160 000 zł.). Kwota ta znacznie przewyższa możliwości finansowe naszej rodziny i nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć tak ogromnych kosztów.

Będziemy wdzięczni za grosz przekazany z głębi serca. Wierzymy, że mamy wokół dobrych ludzi, nieobojętnych na los chorego dziecka. Mamy wielką nadzieję, że naszej córce dane będzie odzyskać zdrowie i będziemy mogli szczęśliwie wychowywać ją na dobrego, mądrego, pełnego empatii człowieka, który odwdzięczy się z całych sił swego zdrowego serduszka.

 W imieniu Michalinku oraz całej rodziny prosimy o wsparcie i pomoc w gromadzeniu funduszy na operację w Niemczech.

Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Karolina i Grzegorz Baranek
 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Michaliny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6863 Michalina Baranek
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6863 Michalina Baranek


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider