Wira Julian

alt

HLHS, IAA typu B, VSD.

 

 

O wadzie serca naszego dziecka dowiedzieliśmy się w 20 tygodniu ciąży.  Mieliśmy już zdrową córkę i połówkowe badanie USG w tym przypadku wydawało się formalnością.  Niestety doktor zauważył dziurkę w sercu w przegrodzie międzykomorowej.  Kolejne badania potwierdziły diagnozę, rozszerzając ją o przerwany łuk aorty typu B.  Od tego momentu byłam pod opieką nie tylko swojej położnik w Szczecinie, ale również Pracowni USG Agatowa i prof. Joanny Dangel. Julian urodził się 25 lutego 2015 roku, tak jak ustalono z Panią Profesor Dangel i profesorem Maruszewskim, w Warszawie.  Po półtora doby od urodzenia został przewieziony do CZD,  gdzie rozszerzono badania diagnostyczne.  Niestety, lewa komora serca Julka była o około 25% za mała w stosunku do normy.  W 8 dobie życia syn przeszedł operację rekonstrukcji łuku aorty i klasycznego Norwooda - 1 etap leczenia dzieci z HLHS (sercem jednokomorowym). Dzieci z HLHS wymagają 3 etapów korekcji serca i zmian w obiegu krążenia krwi. 
Po kilku miesiącach od opuszczenia CZD wróciliśmy  na kontrolne echo i cewnikowanie serca.  Dobre wieści! Badania potwierdziły,  że lewa komora pracuje,  ma czynności skurczowe,  rośnie.  Lekarze dali nam szansę na powrót do obiegu dwukomorowego.  Julian dostał kwalifikacje do operacji,  podczas której będzie podjęta próba przywrócenia serca dwukomorowego.  Będzie to 6 operacja tego typu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Czekamy!
Julek jest pod stałą opieką kardiologów,  okulisty,  neurologa,  ortopedy. Na różnych etapach rozwoju ruchowego wymaga rehabilitacji. Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, naszej  Rodzinie, Przyjaciołom i Bliskim dziękujemy bardzo za datki przekazane na konto Fundacji Serce Dziecka na rzecz Juliana Wira, za przekazywanie 1% podatku, jak również za okazane nam szeroko pojęte wsparcie.

Magdalena i Jarosław Wira wraz z dziećmi Julkiem i Tosią

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Juliana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6865 Julian Wira
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6865 Julian Wira


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider