Kozera Oliwier

alt

 Kardiomiopatia przerostowa

 

 

"Oliwier urodził się 7 maja 2008r. z przykoniuszkowym niescaleniem komory lewej wykrytej z powodu szmeru podczas osłuchiwania oraz kardiomiopatią przerostową, która uwidoczniła się kiedy synek miał kilka miesięcy.

16 września tego roku zaskoczyło nas nagłe załamanie się stanu serca naszego synka, który do tego dnia funkcjonował jak każde zdrowe dziecko - aktywnie i radośnie. Całe lato nurkował w basenie, jeździł na hulajnodze, biegał i cieszył się beztroskim życiem. Nagle, 16 września tętno ogromnie wzrosło a synek pocił się siedząc. Po szybkiej wizycie u pediatry okazało się, że potrzebna jest pilna konsultacja kardiologiczna z powodu tachykardii.  Trafiliśmy do Krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na oddział kardiologii z nagłym przerostem lewej komory do rozmiarów komory dorosłego człowieka. Po 2,5 miesiącach leczenia farmakologicznego lekarze orzekli, że nie są w stanie bardziej pomóc, mimo prób odłączania leków dożylnych częstoskurcz wracał a synek tracił na wadze i znikał w oczach ... Pojawiło się ryzyko wielonarządowej niewydolności. Po morzu wypłakanych łez zdecydowaliśmy się na przewiezienie synka do Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie wszczepiono Oliwierkowi sztuczną komorę serca Berlin Heart. 

Pewien etap naszego życia się skończył. Nie wiemy ile czasu tu spędzimy. Komora ta wymaga stałego przebywania na oddziale. Wierzymy, że serduszko się zregeneruje, mimo że lekarze nastawiają się raczej na transplantację...

Ja - Kasia, mama Olisia wraz z Jego babcią Helenką, przeniosłam swoje życie do Zabrza żeby być przy synku cały czas i wspierać go. W pojedynkę nie dałabym rady ponieważ na zmianę nocujemy z Oliwierkiem ze względu na Jego stan psychiczny. Tata Oliwierka - Marek, musi pracować ale odwiedza nas. Niestety nie jesteśmy w stanie samodzielnie finansować pobytu w Zabrzu by opiekować się synem.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc i wsparcie!

Kasia i Marek Kozera - rodzice dzielnego Oliwierka"

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oliwiera.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6990 Oliwier Kozera
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6990 Oliwier Kozera


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider