Cap Julian

altZłożona wada serca pod postacią wspólnej komory, hipoplazja prawej zastawki, zwężenie podpłucne i ubytek międzyprzedsionkowy.

 

 

Julian Cap przyszedł na świat 23.04.2009. W czasie badań prenatalnych wykryto bardzo ciężką wadę serca. Urodził się ze złożona wada serca  pod postacią wspólnej komory, z hipoplazją prawej zastawki  przedsionkowo -komorowej, zwężeniem podzastawkowym tętnicy płucnej, ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej. Nikt nie dawał Mu szansy na przeżycie. Jedyna osobą, która wzbudziła w Nas iskierkę nadziei była Dr.hab.med. Joanna Dangel z Warszawy. Po narodzinach w Olsztynie, Juluś został przewieziony karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam zostały wykonane zabiegi m.in Rashkinda dnia 05.05.2009, po operacji dnia 26.05.2009 - zespolenie systemowo- płucne po stronie prawej, banding pnia tętnicy płucnej, po operacji dnia 06.05.2010 - zespolenie Glenna z pozostawieniem napływu od sercowego.Następna operacją dnia 26.02.2015 - zewnątrz sercowa operacja Fontany oraz wykryto komplikacje w postaci krwiaka, którego zabieg wykonano w dniu 14.03.2015. 

Julian od urodzenia, każdego dnia przyjmuje leki nasercowe. Jeden z nich jest sprowadzany za zezwoleniem NFZ za granicy. 

Po ostatniej operacji Julek musi mieć robiony pomiar krzepliwości krwi. Całe urządzenie do pomiaru jest bardzo kosztowne z czego paski do pomiaru INR nie są refundowane.Często mamy wizyty w Olsztynie u naszej wspaniałej Pani Kardiolog Jolanty Zabłockiej na Echo serca oraz zakładamy Holter, gdzie rejestruje rytm rozkojarzenia przedsionkowo - komorowego z rytmem węzłowym. Na dzień dzisiejszy jest problem z rytmem zatokowo węzłowym oraz z krzepliwością krwi. Jesteśmy pod stałaą opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  

 Mimo tylu przejść i tylu cierpień Julek  jest osobą pogodną, cieszącą się każdą chwilą swojego życia. Jest bardzo ciekawski, gadatliwy oraz wrażliwy. Od roku Julek ma dietę beztłuszczową, która na początku go denerwowała i komplikowała jego codzienne życie, gdzie lubił dobrze zjeść. Na dzień dzisiejszy ma silną wolę, wie co może jeść a czego nie,  nie ulega pokusom bo wie, że dba o swoje serduszko. Julek jest naszym codziennym szczęściem, o którego życie i radość walczymy każdego dnia. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Juliana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8001 Julian Cap
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8001 Julian Cap


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider