Strzelec Iwo

alt

Ekstremalne zwężenie zastawki tętnicy płucnej oraz hipoplazja prawej komory serca.

 

 

Iwo urodził się 4 maja 2016 roku w terminie poprzez zaplanowane wcześniej cesarskie cięcie (ponieważ jego braciszek też tak się urodził). Otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Ciąża przebiegała prawidłowo, w wykonywanych badaniach USG wada nie została rozpoznana prenatalnie.

Tuż po porodzie, leżąc jeszcze na stole operacyjnym, usłyszałam od pediatry neonatologa badającego dziecko, że słyszalne są ciężkie szmery nad sercem. Miałam się nie martwić bo „być może są to szmery jeszcze z życia płodowego”, ale dziecko zostało zabrane na oddział intensywnej opieki noworodka i podłączone do specjalistycznej aparatury. Następnego dnia rano, w wykonanym badaniu echo serca lekarz rozpoznał ciężką wrodzoną wadę serca: ekstremalne zwężenie zastawki tętnicy płucnej oraz ciężki przerost mięśnia prawej komory.

Jeszcze tego samego dnia po południu Iwo został przewieziony do Specjalistycznego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu, a ja wypisałam się na żądanie następnego dnia rano. Prokocim potwierdził diagnozę. Już w 6 dobie życia prof. Skalski oraz doc. Mroczek osobiście operowali naszego maleńkiego synka. To im zawdzięczamy życie naszego dziecka. Lekarze przygotowywali nas na życie z dzieckiem z jednokomorowym sercem.

Dziś Iwo ma 8 m-cy. Pomimo ciężkiej wady serca wygląda i rozwija się jak zdrowe dziecko. Jednak jesteśmy dopiero na samym początku jego leczenia i przed nami jeszcze wiele niewiadomych. Tuż przed Świętami  prof. Rudziński potwierdził, że przerośnięta prawa komora serduszka naszego synka podjęła pracę! Natomiast czeka nas na pewno operacja związana z wymianą zastawki płucnej oraz najprawdopodobniej też mitralnej. Czekamy na termin cewnikowania oraz próby zamknięcia zespolenia systemowo-płucnego, które do tej pory pomagało prawej komorze. Zabieg ten ma też dać nam odpowiedź, co do zakresu leczenia serduszka naszego synka oraz przewidywanych ram czasowych. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Iwo.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8200 Iwo Strzelec
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8200 Iwo Strzelec


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider