Postek Blanka

Blanka PostekHepatoblastoma

 

 

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (cyt. J. Korczak).

Nasze dziecko od kilku miesięcy się nie śmieje, bo każdego dnia walczy o życie, mając 2,5 lat. Mowa o naszej córeczce Blance, u której 29 grudnia 2016r. zdiagnozowano nowotwór złośliwy wątroby (Hepatoblastoma). Od tego dnia nasza Blanka przestała się uśmiechać i zamiast radości w jej życiu pojawił się ból i strach. Jej ciepły pokoik zamienił się na salę szpitalną, a zabawki na wenflony. Od grudnia Blanka dostała już 7 serii chemii, na które niestety guz nie zareagował pozytywnie. Walka o Jej życie trwa. Konieczny był przeszczep wątroby, bo niestety guza nie dało się wyciąć.

Blanka jest pod opieką lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka, przeszła chemioterapię, mozolne i ciężkie badania. Dla naszej córeczki i dla nas rodziców to bardzo trudny okres. Blanka bardzo źle znosiła chemioterapię. Serce pęka, kiedy patrzymy na cierpienie naszej kruszynki. Staramy się zapewnić jej jak najlepszą opiekę, zapewnić suplementy diety, odżywki, środki pielęgnacyjne ułatwiające funkcjonowanie.

14 marca 2017r. lekarze przeszczepili wątrobę Małej Wojowniczce- dawcą była mama. Operacja trwała 11godzin. Wiemy jednak, że to dopiero początek naszej długiej drogi. Nie wiemy dokąd zmierzamy, ale jesteśmy dobrej myśli! Bo Blanka musi żyć! Oddział onkologii i transplantologii stał się teraz naszym drugim domem. Musimy przystosować się do tej nowej, nieoczekiwanej sytuacji, dla Blanki i walczyć o jej zdrowie i życie! Dla naszej rodziny to też reorganizacja dotychczasowego życia. W domu została siostra Blanki, 8-letnia Oliwia, którą opiekuje się teraz ciocia i  babcia z dziadkiem.

Wierzymy, że rak to nie wyrok, że nasza walka zakończy się sukcesem. Zdając sobie sprawę, że czeka nas wyzwanie także finansowe zwracamy się z prośbą o pomoc w zbieraniu środków na pokrycie kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją Blanki. Każda najmniejsza kwota to krok ku zdrowiu i bezpieczeństwu Blanki.

Ktoś kiedyś powiedział, że nie można uszczęśliwić wszystkich, ale każdy możne uszczęśliwić jedną osobę.

Z całego serca dziękujemy za wsparcie i okazaną nam pomoc.

W imieniu Blanki, Aneta i Marcin, Rodzice Blanki

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Blanki.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8207 Blanka Postek
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8207 Blanka Postek


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider