Joachimiak Patryk

Patryk Joachimiak
Całkowity kanał przedsionkowo-komorowy, niezbalansowany po stronie lewej.
 

 

 

Witam wszystkich. Mam na imię Patryk, urodziłem się 14 kwietnia 2017 r. w Krakowie. O tym, że moje serduszko jest bardzo chore (całkowity kanał przedsionkowo-komorowy niezbalansowany po stronie lewej)  rodzice dowiedzieli się jak byłem jeszcze w brzuszku mamusi (20 tydzień ciąży). Dzięki temu mogłem przyjść na świat w wysokospecjalistycznym Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie, skąd po paru dniach przewieziono mnie do kliniki w Krakowie-Prokocimiu.

W 11 dniu życia przeszedłem pierwszą operację mojego serduszka- metodą Norwooda. Początkowo wydawało się, że po operacji szybko dochodzę do siebie i już wkrótce, na parę miesięcy. 

(do II etapu korekty wady) będę mógł wrócić z rodzicami do mojego domku. Niestety… pojawiły się problemy z oddychaniem przez duże ilości gęstej wydzieliny, którą też trudno mi połykać. Przez kolejne 4 miesiące moim najwierniejszym przyjacielem był respirator. Obecnie oddycham samodzielnie, ale przychodzi mi to z wielkim trudem. Na razie lekarze nie wiedzą co dokładnie mi dolega i jak mi pomóc- dlatego też moim domem nadal jest szpitalny oddział.

Na szczęście mogę już być cały czas z moimi rodzicami, którzy uczą mnie codziennie czegoś nowego. Uwielbiam się z nimi bawić. Pewnie gdy wrócę do domu będę potrzebował wielu leków, specjalistycznego sprzętu, który będzie pomagał mi oddychać i jeść oraz wielu godzin spędzonych na ćwiczeniach z rehabilitantami, ale już nie mogę się doczekać kiedy nastąpi ten czas.

Jeśli ktoś z Was, drodzy Przyjaciele, zechce mi pomóc w jakikolwiek sposób, to bardzo dziękuję, Patryś z Rodzicami.

 
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8300 Patryk Joachimiak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8300 Patryk Joachimiak


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider