Lewandowski Łukasz

Łukasz Lewandowski
Kardiomiopatia przerostowa.

 

 

 

Łukasz ma 11 lat. Urodził się jako zdrowe dziecko. Do 10 roku życia nie chorował dużo.  W wakacje 2016 r. Doktor usłyszała szmery na sercu.  Skierowała nas na echo.  Po badaniu podejrzenie padło na kardiomiopatię przerostową. Następnie był pobyt w szpitalu i dalsza diagnostyka, która potwierdziła najgorsze przypuszczenia. Łukasz zachorował na nieuleczalną i pogłębiającą się chorobę. Ma ona najczęściej podłoże genetyczne. W naszej rodzinie takiego przypadku nie ma.  W jednej chwili życie syna zwaliło się.  Musiał zrezygnować z ukochanych treningów piłki nożnej.  Nie może jeździć na rowerze, deskorolce czy rolkach. Jest zwolniony z zajęć wychowania fizycznego i to chyba dla syna jest najgorsze bo Łukasz to typ sportowca. 

Choroba ta wymaga przyjmowania leków oraz częstych badań i kontroli kardiologicznych. Powikłaniami są utraty przytomności, niebezpieczne dla życia arytmie i nagłe zgony sercowe. Tak naprawdę jest to życie na bombie. Jedna, wielka niewiadoma. 

Obecnie jesteśmy przed badaniem rezonansem magnetycznym. Chcemy zrobić badania genetyczne w Helsinkach, aby dowiedzieć się, który gen jest zmutowany i czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Bedziemy mogli wówczas przebadać nasze pozostałe dzieci i mamy nadzieję wykluczyć mutację tego genu. 

Zebrane środki pieniężne będą przeznaczone na kosztowne, zagraniczne badania i leczenie syna. Pokryjemy również dojazdy na kontrolę oraz pobyty i opiekę nad Łukaszem w szlitalu. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc i wsparcie.

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Łukasza.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8310 Łukasz Lewandowski
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8310 Łukasz Lewandowski


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider