Tarkowski Maciej

alt
HLHS
 
 
 
 
  
Maciuś urodził się 12.01 2004R. z wrodzoną wadą serduszka(zespół niedorozwoju lewej komory) O wadzie naszego synka dowiedzieliśmy się przy okazji kolejnej kontroli USG, na której, tym razem mieliśmy poznać płeć naszego dzieciątka, był to 22 tydzień naszej ciąży. Powiedziano nam, że, ta wada serduszka wymaga trzech etapów operacji. Pierwszy etap został przeprowadzony 27.01.2004R. w 15 dobie życia, przebieg operacji i okres pooperacyjny przeszedł bez powikłań.
 
alt alt

Drugi etap oraz balonową plastykę łuku aorty przeszliśmy 03.09.2004R. w wieku dziewięciu miesięcy. Również bez powikłań. 27.08.2007R. pojechaliśmy do szpitala na planowe badanie cewnikowania serduszka, po którym mieliśmy poznać datę kolejnego etapu operacji. Po wszystkim okazało się, że Maciuś ma dodatkowo nieprawidłowy spływ żył płucnych, anomalie naczyń tętniczych, przepuklinę pachwinową, hipoksemię oraz zespół Hornera. Powiedziano nam, że oprócz trzeciego etapu nasz Synek będzie musiał przejść przeszczep żyły płucnej, a za jakiś czas będzie trzeba przyjechać jeszcze na zabieg chirurgiczny związany z przepukliną. Z powodu braku miejsc bardzo długo czekaliśmy na planową operację. 14.09.2009R. Maciuś przeszedł kolejny trzeci już etap jednocześnie przeszczep żyły płucnej. Tym razem nie odbyło się bez komplikacji. Po operacji długotrwale utrzymywała się niewydolność oddechowa i przez to musiał być podłączony do respiratora przez prawie dwa miesiące. Zbierały się płyny do jam opłucnowych oraz jamy brzusznej. W tym samym czasie przeszedł hemofiltracje krwi dwa cewnikowania serca i infekcję.

alt alt

Maciuś przez swoją wadę serduszka potrzebuje leków, które przyjmuje codziennie, potrzebna też jest ciągła opieka kardiologiczna, logopedyczna i psychologiczna. Wymaga też różnego rodzaju rehabilitacji.  Maciuś po mimo wszystko jest bardzo radosnym, wrażliwym i pełnym życia chłopczykiem.


                                   alt

Iza i Paweł Rodzice Maciusia

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Macieja.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6072 Maciej Tarkowski
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
  KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6072 Maciej Tarkowski


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider