Pietrzkiewicz Maria

alt
 
HLHS
 
 

 

Historia leczenia Marysi Pietrzkiewicz.

Marysia urodziła się 29 sierpnia 2006 roku z wrodzoną wadą serca - zespół niedorozwoju lewego serca HLHS. Przeszła trzy operacje na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym.

Pierwsza operacja - zmodyfikowana metoda Norwooda - została wykonana w 6-tej dobie życia 5.09.2006 roku, druga operacja - metoda hemi-Fontana - została przeprowadzona w 6-tym miesiacu życia 7.03.2007 roku. Operacje te przeprowadził Profesor Edward Malec z Zespołem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Trzecia operacja miała zostać wykonana gdy Marysia ukończy 3 rok życia. 27.01.2007 roku przeprowadzono cewnikowanie serca, które ujawniło nadciśnienie płucne a przeprowadzone ponownie cewnikowanie serca 18.03.2010 roku nie dało jednoznacznego wyniku dotyczącego pomiaru ciśnienia płucnego. W związku z tym krakowscy lekarze nie byli zgodni i pewni co do dalszego przebiegu leczenia wady serca. Marysia miała już 4 lata, czas uciekał a termin operacji nadal nie był wyznaczony. W tej sytuacji, zwróciliśmy się do Profesora Edwarda Malca - pracującego wtedy w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana w Monachium - z prośbą o ratowanie naszego dziecka. Profesor po zapoznaniu się z wynikami badań zdecydował się na przeprowadzenie operacji. Termin trzeciej operacji - metoda Fontana - został wyznaczony na 8.09.2010 roku. Operacja zakończyła się powodzeniem. W trakcie operacji została wykonana fenestracja serca w celu wsparcia układu krążenia, dlatego zostaliśmy poinformowani, że będzie konieczny jeszcze jeden zabieg w okresie późniejszym, gdy problemy Marysi z nadciśnieniem płucnym zostaną opanowane.

Koszt operacji w Monachium, wielokrotnie przekraczał nasze możliwości finansowe, jednak dzięki pomocy wielu osób i fundacji, do których się zwróciliśmy udało się nam zebrać konieczne fundusze.

Po powrocie do domu, bardzo szybko było widać znaczną poprawę zdrowia Marysi. O wiele dłużej mogła się bawić, biegać a wyjście na drugie piętro naszego mieszkania nie było już dla niej problemem. Niestety niska odporność immunologiczna nadal powodowała częste przeziębienia. W wieku 5 lat Marysia pierwszy raz idzie do przedszkola, gdzie bardzo szybko nadrabia zaległości w zabawie i nauce. Wśród nowych koleżanek i kolegów jest bardzo szczęśliwa a do swoich obowiązków podchodzi z wielkim zapałem. W 2013 roku Marysia idzie do Szkoły Podstawowej, mimo częstych nieobecności spowodowanych chorobami jest bardzo dobrą uczennicą, dużo czyta jest bardzo towarzyska, koleżeńska i niezwykle radosna. Wbrew swoim ograniczeniom, stara się żyć tak jak każde dziecko.

Przez cały czas byliśmy w kontakcie z Profesorem Edwardem Malcem, systematycznie przesyłaliśmy wyniki badań (m.in. ECHO serca), kontrolując nadciśnienie płucne. Pod koniec marca 2014 roku, po czterech latach od operacji w Monachium stan zdrowia Marysi pozwala na dokończenie trzeciego etapu korekty wady serca naszej córki.

Obecnie Marysia została zakwalifikowana do zabiegu na sercu, który ma się odbyć 8 lipca 2014 roku w Klinice Uniwersyteckiej w Munster (Niemcy) u Profesora Edwarda Malca. Jednak koszt zabiegu - 12.000 euro mimo naszych starań przekracza nasze możliwości finansowe. Do dnia 5.05.2014 roku udało się nam zgromadzić ok.5.700 euro, czyli prawie połowę. Dlatego zwracamy się o pomoc, która przyczyni się do wyleczenia Marysi aby mogła cieszyć się z dzieciństwa i dostała szansę na dorosłe życie.

Serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną nam pomoc.

 

Alina i Maciej Pietrzkiewicz

 
alt alt  alt
alt alt alt

 

  
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marysi
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL  

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6078 Maria Pietrzkiewicz
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6078 Maria Pietrzkiewicz


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider