Synowiec Kuba

alt
HLHS
 
 
 
 
Jakub urodził się o czasie 24.03.2005 roku (był to Wielki Czwartek) jako nasze pierwsze i na razie jedyne dziecko. Poród był przeprowadzony cesarskim cieciem, ponieważ zaistniało ostre zagrożenie płodu, gdyż mały miał okręconą pępowinę wokół nóżki.
 
Kuba miał 52 cm długości, ważył 3010 i dostał 7/8/10 punktów w skali Apgar w odpowiednio 1/3/5 minucie. Był ślicznym noworodkiem z dużymi ciemnymi oczkami i bujną czarną czuprynką. Nawet nam przez myśl nie przeszło, że nasz synek jest tak poważnie chory. W pierwszych godzinach drugiej doby życia zaobserwowano u Kubusia niechęć do ssania, zrobił się marudny, płakał, zaczął stękać i sinieć. Początkowo lekarze podejrzewali wewnątrzmaciczne zapalenie płuc, jednakże mimo wdrożonego leczenia farmakologicznego i tlenoterapii stan naszego synka nadal się pogarszał. Wtedy to zdecydowano się przekazać Kubulka na Oddział Kardiologiczny SPSK nr 5 w Poznaniu.
 
altPrzy przyjęciu na oddział stan Kuby był bardzo ciężki, z objawami niewydolności serca i sinicą centralną. Badanie echokardiograficzne ujawniło zespół hipoplazji lewego serca- HLHS, ubytek przegrody międzykomorowej oraz ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu ASD II i przetrwały przewód tętniczy. Diagnoza spadła na nas jak grom z jasnego nieba, tym bardziej, iż w rodzinie nikt nie miał wad serca. Lekarze uświadomili nas co to za wada, na czym polega leczenie operacyjne i z czym musimy się liczyć.
     
Kuba ma już 2,5 roku!!! Jest fajnym chłopczykiem i całym naszym życiem!!! Lubi jeździć na turnusy, gdzie ma swoje ulubione "ciocie", z którymi chętnie ćwiczy, uwielbia też inne dzieci i jazdę na koniu!! Jest naszym największym szczęściem!!!
 
Hanna Synowiec
Tel 663231183
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr GG:7355407

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kuby.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
  Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Kuba Synowiec

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Kuba Synowiec


Za okazane serce i pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego

w Międzynarodowej Klinice Rehabilitacji w Truskawcu na Ukrainie,

gdzie Kubuś mógł być przez dwa tygodnie rehabilitowany

i gdzie poczynił duże postępy z całego serca bardzo gorąco dziękuję!!!


Hanna Synowiec z Kubusiem


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider