Dąbrowski Filip

alt
HLHS

 

 

altFilip urodził się w dniu 19-07-2006 r. w Bydgoszczy ciężką wadą serca HLHS-niedorozwój lewej komory serca. I, II i III etap operacji został przeprowadzony ICZMP w Łodzi. Pierwsza operacja naszego synka odbyła się w 12 dni po jego narodzeniu. Cudowny człowiek, wybitny kardiochirurg, Profesor Jacek Moll przeprowadził operację, naszego maleńkiego, ślicznego, nowonarodzonego synka.Niestety po operacji wystąpiły komplikacje? Uporczywe krwawienie, kwasica metaboliczna, powtórny zabieg ? , drgawki, respirator? Codziennie prosiliśmy nasze maleństwo, aby był silny. Aby się nie poddawał. Aby zaczął oddychać?
Filip to grzeczny chłopczyk. Na szczęście nas posłuchał. W 17 dobie po operacji został odłączony od respiratora. Potem oddział kardiologiczny, nauka ssania (wcześniej karmiony był sondą) i? oddech ulgi.

We wrześniu, po dwóch miesiącach od narodzin Filipka byliśmy wreszcie w domu. Filip zobaczył swoje własne, nie szpitalne łóżeczko, nasz pokój, dom, a my cały świat zamknęliśmy na naszym małym synku.
Druga operacja Filipa została przeprowadzona w 6 miesiącu jego życia. Na szczęście doszedł po niej do siebie szybciutko.
Trzecia operacja odbyła się 21.10.2011r Filip po kilku godzinach został odłączony od respiratora, jednak w godzinach wieczornych wystąpiło krwawienie pooperacyjne i znowu synek trafił na blok operacyjny ,na szczęście Filip poradził sobie doskonale, po dwóch dobach został przeniesiony na oddział kardiochirurgii, ze względu na obfity płyn w jamie opłucnej utrzymano drenaż do 21 dni ,cieszyliśmy się bardzo ,że już niedługo wrócimy do domku ,ale znowu wystąpiły komplikacje tym razem ropienie rany pooperacyjne ,Filip dzielnie znosi codzienne czyszczenie rany? w końcu po 48 dniach wróciliśmy szczęśliwi do domku, jednak po dwóch miesiącach znowu pojawiły się problemy z raną. Z powodu długotrwałego ropienia rany operacyjnej w czerwcu wróciliśmy na kardiochirurgie ,gdzie 5 czerwca 2012 przeprowadzony został zabieg w którym usunięto szew z mostka, po codziennych wizytach w poradni chirurgicznej i częstych wyjazdów na kardiochirurgie, w lipcu rana się zagoiła.

altNasz synek jest dla nas Bohaterem i jesteśmy z niego bardzo dumni. Jest wesołym, mądrym, wrażliwym chłopcem ,który uwielbia marzyć, chce zostać artystą?. Jego czas wypełniają zabawy ze swoimi zwierzątka , z innymi dziećmi, śpiewanie, gry, smakołyki i inne małe przyjemności .Jego czas odmierzają ? ciągłe wizyty u lekarzy i wyjazdy do szpitala.

Z połówką serduszka można żyć!

A Wy możecie pomóc aby to życie było jak najlepsze.
Joanna i Michał Dąbrowscy
 
 
 
 
 
 
 
alt alt
alt  alt

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Filipa
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
  Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Filip Dąbrowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
  KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Filip Dąbrowski


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider