Lola Łukasz

alt
Zespół Heterotaxy - izomeryzm lewostronny, HLHS, niedotlenienie mózgu, porażenie kończyn
 
     
 
 
 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% - E-deklaracje 2015

 
Środki będą przeznaczone na leczenie i zapewnienie opieki dziecku w szpitalu oraz na rehabilitację, sprzęt,  leki. Wada naszego dziecka była wykryta podczas USG w szóstym miesiącu ciąży,dlatego Łukasz miał szansę na leczenie od chwili urodzenia. Urodził się z Zespołem Heterotaxy-izomeryzm lewostronny,Zespołem niedorozwoju serca lewego i łuku aorty. W siódmej dobie życia była przeprowadzona pierwsza operacja metodą "Norwooda". W wieku siedmiu miesięcy miał cewnikowanie serca i plastykę balonową zwężenia dystalnej części łuku aorty. Jak miał rok i dwa miesiące przeszedł drugą operację metodą "hemi-Fontana". W okresie pooperacyjnym obecność płynu w jamie opłucnowej wymagająca drenażu. Przed planowaną trzecią operacją w wieku trzech i pół  lat miał cewnikowanie serca i plastykę balonową lewej gałęzi tętnicy płucnej, która nie powiodła się i po wyjęciu cewników z serca nastąpiło krwawienie do lewej jamy opłucnowej, zatrzymanie czynności serca i reanimacja. 
 
alt  altalt
altalt 
W bardzo ciężkim stanie z ostrym niedotlenieniem mózgu trafił na intensywną terapię.po tygodniu przytomny ale nie spełniający poleceń z niedowładem wiotkim kończyn dolnych i kończyny górnej lewej przeniesiony został na oddział kardiologiczny do dalszego leczenia, gdzie spędziliśmy trzy miesiące..Doszedł jeszcze obustronny niedosłuch słabo mówi .Dzięki codziennej rehabilitacji jego stan bardzo powoli poprawia się, dziecku  potrzebna jest ciągła i intensywna rehabilitacja która jest bardzo kosztowna. Państwa pomoc pozwoli Łukaszowi na samodzielniejsze funkcjonowanie w życiu codziennym.
 
[25.07.2014r.]
Do tej pory nie udało nam się zebrać funduszy na operację w Niemczech, dlatego dotychczas zebrane środki przeznaczone były na rehabilitacje,turnusy rehabilitacyjne, sprzęt do rehabilitacji. W tej chwili Łukasz potrzebuje cały czas rehabilitacji, zabiegów na przykurcze co wynika z porażenia czterokończynowego i bardzo dużego niedotlenienia mózgu w dalszym ciągu nie chodzi i nie stoi na nogach, ręka lewa też jest niesprawna. Państwa pomoc pomaga nam pokonywaniu tych problemów. Dzięki rehabilitacji Łukasz powraca do siebie. Dziękujemy!
 
alt  
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Łukasza

 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
  Nr konta na wpłaty złotowe PL  

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6175 Łukasz Lola

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6175 Łukasz Lola


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider