Międzynarodowa współpraca chirurgów - coraz ściślejsza

Prof. Afksendyios Kalangos - wybitny kardiochirurg, szef kliniki kardiochirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim w Genewie - przyjedzie pod koniec października (2007) do Poznania. W klinice kardiochirurgii dziecięcej przeprowadzi kilka zabiegów u chorych dzieci. To efekt wieloletniej współpracy prof. Kalangosa z kierownikiem poznańskiej kliniki prof. Michałem Wojtalikiem.

Afksendyios Kalangos jest założycielem Fundacji Rozwoju Kardiologii Dziecięcej, odwiedza liczne szpitale na świecie, przeprowadza operacje i szkolenia młodych lekarzy. Przede wszystkim jednak stara się ratować chore dzieci wykorzystując do tego "zaprzyjaźnionych" kardiochirurgów z różnych krajów. W ten sposób, w ramach miesięcznego urlopu, prof. Michał Wojtalik operował dzieci na Mauritiusie.

(Prof. Kalangos) Zaproponował mi wyjazd na cały miesiąc. Wziąłem urlop i pojechałem wiedząc, że będę operował. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu okazało się, że zespół mauritiański dysponuje bardzo przyzwoitym sprzętem i dobrą wiedzą kardiochirurgiczną, - opowiada prof. Wojtalik.

W sumie prof. Michał Wojtalik zoperował na Mauritiusie prawie trzydzieścioro dzieci. Spotkał tam też wielu Polaków, w większości byli to lekarze i farmaceuci.

Regionalna rozgłośnia Polskiego Radia w Poznaniu
http://www.radiomerkury.pl/index.php?archart=25519