"Moje Leczenie"- nowoczesny planer przyjmowania leków

 

Systematyka w zażywaniu leków i przestrzeganie zaleceń lekarskich mają kluczowe znaczenie dla efektów terapii. „Moje Leczenie” to bezpłatna aplikacja mobilna, dzięki której zawsze będziemy mogli przyjmować przepisane leki na czas i zwiększać skuteczność leczenia.

Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach.

„Moje Leczenie” jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują leki, witaminy bądź suplementy diety.

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja „udostępniania”. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aplikacja jest projektem niekomercyjnym – można ją pobrać bezpłatnie oraz nie ma w niej reklam.  Dostępna jest dla użytkowników systemów iOS i Android.

Korzyści wynikające ze stosowania  aplikacji  zauważa pediatra - prof. Hanna Szajewska  - Zaletą aplikacji jest zwiększenie szansy na przestrzegania zaleceń. Z reguły jest tak, im krótsza terapia, tym lepsze przestrzeganie zaleceń. Im dłuższa, tym gorzej. Wydaje się, że aplikacja może tutaj pomóc  – podkreśla. Ekspert dodaje też, że Moje Leczenie może być szczególnie przydatne przy antybiotykoterapii, wymagającej podawania leków w określonych odstępach czasowych, przez ściśle wyznaczony czas oraz przy stosowaniu wielu leków, kiedy dawki i czas podania mogą być trudne do zapamiętania.

Podobnego zdania jest Andrzej Bauman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  – Skuteczna terapia cukrzycy to wyzwanie na całe życie, od którego nie mamy dnia urlopu. Z doświadczenia wiem, że to właśnie regularność jest dla osób zmagających się z cukrzycą największym wyzwaniem. Aplikacja mobilna Moje Leczenie to znakomite wsparcie dla każdego diabetyka. Jest prostym w użyciu narzędziem codziennej walki o zachowanie zdrowia – mówi. Pozytywne reakcje dają energię na więcej, dlatego twórcy Mojego Leczenia nie spoczywają na laurach. Aktywnie zachęcają kolejne organizacje do informowania swoich podopiecznych, jak w prosty sposób wykorzystać nowe technologie jako pomoc w terapii.

Aplikacjazwyciężyła w tegorocznym plebiscycie Aplikacji bez barier organizowanym przez Fundację Integracja w kategorii dostępne aplikacje, aplikacje ogólne.  To bardzo cenna nagroda – aplikacja została wyróżniona przez samych potrzebujących

 

 

Więcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl

https://www.youtube.com/watch?v=5tYOFfNQgLE – kanał Youtube

http://blog.moje-leczenie.pl/ - blog 

 

Do góry