II Koncert z cyklu OTWARTE SERCA. Już 3 grudnia "Polscy Mistrzowie Scen Operowych Świata Dzieciom!"

 

OTWARTE SERCA mistrzowie muzyki, biznesu i kardiochirurgii dzieciom - to cykl koncertów, których pomysłodawczynią jest Ambasador Fundacji - Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka a prywatnie mama dziecka z wadą serca. Ideą koncertów jest połączenie świata muzyki, biznesu i kardiochirurgii oraz wspólne działania na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. 

Celem charytatywnym wszystkich koncertów jest zbiórka środków na zakup aparatury medycznej dla klinik kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej w Polsce oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z wadami serca. 

Celem drugiego z cyklu koncertów jest zbiórka środków na specjalistyczną głowicę przezprzełykową do echa serca - dla małych pacjentów Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie - Prokocimiu. Jest to niezbędny sprzęt umożliwiający wykonywanie bardzo precyzyjnych badań a operowanie bez głowicy w znaczący sposób utrudnia niesienie pomocy w przypadku najbardziej skomplikowanych i złożonych wad serca!

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu co roku przeprowadza się około 500 operacji serca, a większość pacjentów stanowią noworodki i niemowlęta. W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej pod kierownictwem prof. Janusza Skalskiego skutecznie leczone są wszystkie złożone wady serca, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu niedorozwoju lewego serca. Dostęp do nowoczesnego sprzętu na światowym poziomie połączony z wieloletnim doświadczeniem i wybitnymi, docenianymi również na świecie, umiejętnościami krakowskich kardiochirurgów to jedyna szansa na życie dla małych pacjentów trafiających do Kliniki zarówno z całej Polski jak i z zagranicy.

 

Każdy z Państwa może wspomóc powyższy cel i dołożyć swoją cegiełkę dokonując wpłaty na konto Fundacji. Prosimy o wsparcie celu:  

Wplaty z dopiskiem GŁOWICA
 
Kwota: PLN
 

 

alt
Do góry