Dni Serca 2016

 

„POLACY MAJĄ SERCE” to hasło tegorocznych obchodów.

Podobnie jak w latach ubiegłych impreza miała charakter rodzinnego pikniku o charakterze edukacyjnym. Odwiedzający  mogli zwiedzić 4 arterie, które  prowadziły do „serca imprezy”, sceny głównej: „GOTUJ Z SERCEM” to miejsce dla tych, którzy chcieli poznać tajniki zdrowej diety, porozmawiać z dietetykiem, skosztować przygotowanych tam smakołyków oraz zrobić zakupy na ekologicznym targu. Arteria „ZADBAJ O SERCE” umożliwiła przybyłym gościom wykonanie szeregu badań diagnostycznych takich jak pomiar ciśnienie, cukru i cholesterolu; „AKTYWNE SERCE” natomiast to promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną. Trenerzy sportowi zachęcali do ćwiczeń na stworzonej specjalnie sali treningowej. Uczestnicy mogli także obejrzeć m.in. pokazy gimnastyczne, posłuchać rozmów ze znanymi sportowcami i zasięgnąć porad fizjoterapeutów. W strefie „CZULEJ DLA SERCA” zaprezentowane zostaną metody radzenia sobie z różnymi emocjami oraz treningi relaksacyjne.

Na scenie głównej w kilku blokach tematycznych eksperci - znani kardiolodzy, dietetycy i fizjoterapeuci rozmawiali o profilaktyce układu krążenia, szkodliwości palenia i niehigienicznego trybu życia ale też zachęcali do regularnego przeprowadzania badań kontrolnych i aktywnego trybu życia.

Atrakcją dla wszystkich którzy przyszli w słoneczną niedzielę na warszawskie Podzamcze były występy artystyczne min. Steczkowskiej, Partycji Markowskiej i Dawida Kwiatkowskiego. 

Jak co roku Fundacja była obecna na tym wyjątkowym sercowym święcie. Pięknie przystrojony namiot Fundacji był atrakcją dla odwiedzających. Dziękujemy wolontariuszom z Gimnazjum Nr 36 im. K. Kieślowskiego za pomoc i zaangażowanie.


Do góry