Turnus 2017 relacja

 

 

1 lipca był to dzień od dawna wyczekiwany przez uczestników Turnusu Klimatyczno-Rehabilitacyjnym Dąbki 2017. Przez cały weekend nasza serduszkowa rodzina zjeżdżała do ośrodka. Witaliśmy znanych z poprzednich turnusów uczestników oraz nowe twarze.

Celem wyjazdów jest propagowanie aktywności fizycznej i integracji dzieci, rodziców i lekarzy oraz zmiana klimatu, by wzmocnić nasze serca latem. Turnusy stały się obowiązkowym punktem działalności fundacji. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. Już kilkanaście minut po uruchomieniu formularza zgłoszeniowego wszystkie miejsca zostały zajęte.

Wspólny wyjazd to okazja do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń, rehabilitacji i nauki oraz wspaniałej zabawy i wypoczynku.

Rehabilitacja to podstawa wyjazdu. Jedną z kluczowych form zajęć była  „Terapia sensoryczna’, gdzie rodzice ćwiczyli wraz ze swoimi pociechami nabywając umiejętności by moc ćwiczyć z dziećmi przez cały rok. W czasie, kiedy w Sali konferencyjnej odbywały się zajęcia sensoryczne, w sali gimnastycznej piętro wyżej prowadzony były zajęcia gimnastyczne. Dzieci  były niezwykle zaangażowane podczas aktywności, a to wszystko dzięki różnorodnym ćwiczeniom. Zabawy ruchowe i ćwiczenia odbywały się także na basenie, pod bacznym okiem ratowników.

Kurs Pierwszej Pomocy odbywa się na każdym naszym turnusie po to, by rodzice nabrali umiejętności, jak zareagować w chwili gdyby coś niepokojącego działo się z ich dzieckiem. Zajęcia prowadzą ratownicy medyczni, a każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły fantomy, które przez dodatkową elektronikę pokazywały czy resuscytacja jest prawidłowo wykonywana.

Spotkanie z Hertusiem - maskotką fundacyjną było codzienną atrakcja dla dzieci. Niezwykle zainteresował naszych podopiecznych, którzy nie chcieli odstąpić go na krok i wciąż domagały się zabawy.

Turnusowy bal to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Przygotowania do balu rozpoczęły się dwa dni wcześniej szyciem strojów. Rodzice okazali się niezastąpieni i dzięki połączeniu wspólnych sił,  powstały przepiękne suknie i kostiumy. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem mody uszytych strojów, po którym rozpoczęło się muzyczno-taneczne szaleństwo.  Dzieci nie opuszczały parkietu do ostatnich dźwięków muzyki. O atmosferę i przebieg zadbał profesjonalny DJ.

Piaskowe budowle na plaży to wspaniała i emocjonująca rozrywka dla wszystkich uczestników. Tematem tegorocznych budowli były "zwierzęta małe i duże". Do konkursu stanęły cztery drużyny i w ruch poszły łopaty, wiadra, wiaderka i foremki. Fantazji i zapału nie zabrakło. Jury, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

W kategorii „ Współpraca i inwencja twórcza” I miejsce – „Wesołe Ośmiorniczki” 

W kategorii Dokładność i precyzja odwzorowania I miejsce – „Koniki Morskie”

W kategorii „Maksymalizacja i ilość aktywistów” I miejsce – „Rybki z ferajny”

W kategorii „Różnorodność i kreatywność” I miejsce – „Monster ZOO”

Podchody to czas, kiedy znowu pojawia się możliwość integracji i współpracy. Wszystkie ekipy zdały egzamin, zdobywając nagrody.

Budowanie latawca Rodzice mogli sobie przypomnieć zajęcia techniczne z czasów szkoły, a młodsi czynnie pomagali i cieszyli się podczas dekorowania swojego modelu. Następnego dnia na plaży odbył się pokaz, ale tez i sprawdzian który latawiec wzbije się i utrzyma w powietrzu. Było to nielada zadanie, bo wiatr tego dnia był bardzo silny. Zabawa jednak była przednia, a latawce podziwiali liczni plażowicze. 

Koło fortuny - gra zespołowa w pytania i zadania do wykonania. Wieczór gier planszowych, wieczorki filmowe, sesje zdjęciowe, zachody słońca, wspólne spacery, słodkie niespodzianki to pozostałe turnusowe atrakcje. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniale spędzony czas. Szczególne podziękowania należą się naszej załodze, która czuwała nad sprawną organizacją i codzienną opieką. Ilono, Agnieszko, Wiolu, Kasiu i Łukaszu bardzo Wam dziękujemy. 

Do zobaczenia za rok !

Zapraszamy do podsumowania Turnusu Dąbki 2017 w wersji animowanej:


Zdjęcie 0 Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9 Zdjęcie 10 Zdjęcie 11 Zdjęcie 12 Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15 Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20 Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24 Zdjęcie 25 Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28 Zdjęcie 29 Zdjęcie 30 Zdjęcie 31 Zdjęcie 32 Zdjęcie 33 Zdjęcie 34 Zdjęcie 35 Zdjęcie 36 Zdjęcie 37 Zdjęcie 38 Zdjęcie 39 Zdjęcie 40 Zdjęcie 41 Zdjęcie 42 Zdjęcie 43 Zdjęcie 44 Zdjęcie 45 Zdjęcie 46 Zdjęcie 47 Zdjęcie 48 Zdjęcie 49 Zdjęcie 50 Zdjęcie 51 Zdjęcie 52 Zdjęcie 53 Zdjęcie 54 Zdjęcie 55 Zdjęcie 56 Zdjęcie 57 Zdjęcie 58 Zdjęcie 59 Zdjęcie 60 Zdjęcie 61 Zdjęcie 62 Zdjęcie 63 Zdjęcie 64 Zdjęcie 65 Zdjęcie 66 Zdjęcie 67 Zdjęcie 68 Zdjęcie 69 Zdjęcie 70 Zdjęcie 71 Zdjęcie 72 Zdjęcie 73

Do góry