Drużyna Warsaw Sharks w CZD!

alt

Drużyna Warsaw Sharks, w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi Waleczni”, odwiedziła 50 podopiecznych Oddziału Kardiologicznego i Oddziału Kardiochirurgicznego w CZD. Każdy dostał świąteczną paczkę.

Czytaj więcej  

Akcja Mikołajki 2015

altFundacja Serce Dziecka serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, Ludziom Dobrego Serca, naszym Przyjaciołom! Dzięki Wam tegoroczne Mikołajki były dla naszych podopiecznych wyjątkowo udane, kolorowe i radosne.

Czytaj więcej  

Liderzy Zdrowia 2015

altW Sejmie RP wręczono nagrody „Liderów Zdrowia” Parlamentarzystom, którzy w trakcie VII kadencji najbardziej aktywnie działali na rzecz poprawy stanu opieki nad chorymi. W imieniu Fundacji Serce Dziecka nagrody wręczyła Katarzyna Parafianowicz.

Czytaj więcej  

Relacja z koncertu "Otwarte Serca"

alt

Inauguracja cyklu koncertów charytatywnych Fundacji Serce Dziecka. OTWARTE SERCA mistrzowie muzyki, kardiochirurgii i biznesu dzieciom zapoczątkowany koncertem światowej sławy skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej. Gra skrzypaczki sprawiła, że serca mistrzów muzyki, biznesu i kardiochirurgii oraz znakomitych gości biły jednym zgodnym rytmem dla dzieci z wadami serca.

Czytaj więcej  

Światowy Dzień Serca 2015 - Łódź

alt

Już wkrótce Światowy Dzień Serca. Gospodarzem tegorocznych obchodów jest miasto Łódź. Zapraszamy do Łodzi 27 września 2015 roku, Pasaż Schillera przy ul. Piotrkowskiej 112, godziny wydarzenia: 11:00  - 18:00.

Czytaj więcej  

Profilaktyka zakażeń wywołanych przez wirus RS - nadal trwa walka o objęcie profilaktyką dzieci z WWS.

alt

Fundacja Serce Dziecka nie ustaje w dążeniach zmierzających do objęcia dzieci z wadami serca działaniami profilaktycznymi w zakresie zapobiegania zakażeniom wywołanym przez wirus RS. W obwieszczeniu "Projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie w dniu 1.09.2015 r." dzieci z wadami serca nie zostały jednak uwzględnione wśród grup pacjentów objętych refundacją. Wystosowaliśmy w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia.

Czytaj więcej  

Posiedzenie Sejmu RP w sprawie zmian do projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

altZakaz finansowania zbiórki środków 1% z środków pozyskanych z 1% - najnowsza informacja.
4 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka podczas którego debatowano nad proponowanymi zmianami w nowelizacji ustawy o pożytku. Na wniosek wielu organizacji i po długiej dyskusji  posłowie odrzucili zaproponowane przez Senat niekorzystne dla organizacji OPP poprawki wprowadzenia zakazu finansowania kampanii promocyjnych zachęcających do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego ze środków finansowych pochodzących z tegoż podatku.

Czytaj więcej  

Krew ratuje życie! Zbieramy na aparat do autotransfuzji krwi u dzieci.

altZbieramy na aparat do autotransfuzji krwi u dzieci dla CZD. Krew daje życie! U dorosłych możliwe jest bankowanie własnej krwi przed planowaną operacją, a następnie uzupełnianie strat z tej krwi podczas operacji. Niestety, u dzieci jest to niemożliwe. Ten problem może rozwiązać aparat do autotransfuzji! Prosimy Was o wsparcie przy jego zakupie.

Czytaj więcej  

Partnerska organizacja

alt

Серце Дитини - partnerska organizacja na Ukrainie

Rozpoczynamy partnerski projekt współpracy z tworzącą się organizacją na rzecz dzieci z wadą serca na Ukrainie Серце Дитини. Życzymy powodzenia i udanej współpracy.

Czytaj więcej  

Wirus RS zagraża dzieciom z wadą serca

altZakażenia układu oddechowego, takie jak zapalenia oskrzeli czy zapalenia płuc należą do częstych i nawracających chorób u dzieci z wrodzonymi wadami serca. Fundacja Serce Dziecka wraz Koalicją dla wcześniaka propagują działania zmierzające do objęcia jak największej grupy noworodków działaniami profilaktycznymi w zakresie zakażeń wirusem RS.

Czytaj więcej  

Dzień Dziecka

alt

  

Wszystkim Dzieciom w dniu Ich święta życzymy zdrowia, uśmiechu, dużo radosnej i beztroskiej zabawy. Niech uśmiech zawsze gości na Waszych buziach. Dorosłym życzymy uciechy z bycia ze swoimi dziećmi. Dobrej zabawy!

Czytaj więcej  

Dzień Dziecka w CZD

alt

Dzień Dziecka, to dzień w którym u każdego dziecka powinien pojawić się uśmiech. My odwiedziliśmy dzis dzieci w z Oddziałów Kardiologii i Kardiochirurgii aby dać im „radość w prezencie”. Było wspaniale.

Czytaj więcej  

Dzień Matki

alt

26 maja Dzień Matki. W tym dniu szczególnie mocno przytulamy wszystkie mamy i życzymy wielu powodów do uśmiechu, radości i szczęścia. Dziękujemy, że jesteście.

Czytaj więcej  

Przekazanie aparatu płuco - serce

podziekowaAparat PŁUCO-SERCE dla ICZMP w Łodzi

Na uroczystości przekazania aparatu do krążenia pozaustrojowego (płuco-serca), która odbyła się w dniu 14 maja b.r. w Instytut CZMP obecni byli darczyńcy instytucjonalni, którzy przyczynili się w znacznym stopniu do realizacji celu – Fundacja Serce Dziecka, Fundacja "Mamy Serce" (organizator zbiórki), Fundacja Radia ZET, Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci, Fundacja Lotto Milion Marzeń, Spółka PGE.

Czytaj więcej  

Majówkowe wyjazdy

alt

Majówkowe, weekendowe czy wakacyjne wyjazdy z dzieckiem z wws. Przypominamy o  czym należy pamiętać, na co zwrócić uwagę by wyjazd był wspaniałą przygodą.

Czytaj więcej  

Tydzień dla serca

alt

17-24 kwietnia to TYDZIEŃ DLA SERCA. Głównym celem tygodnia jest zwrócenie uwagi, jak ważne dla serca są dwa czynniki: zdrowa dieta i zdrowy styl życia.

Czytaj więcej  

Turnus Dźwirzyno 2015 - Komunikat (2)

alt

Turnus rehabilitacyjny Dźwirzyno 2015. Informacja dla wszystkich którzy zgłosili swój udział. Do pobrania i wypełnienia karta informacyjna i kwestionariusz do badań integracji sensorycznej (SI). Data turnusu: 27.06 - 11.07.2015r.

Czytaj więcej  

Kiermasz wielkanocny

alt

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie zorganizowały dla naszej Fundacji kiermasz domowych wypieków i świątecznych  ozdób. DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI!

Czytaj więcej  

Warsztaty KMI

altWarsztaty z Wojciechem Cackowskim - fizjoterapeutą, jednym z 3 certyfikowanych terapeutów KMI (Kinesis Myofascial Integration) w Polsce oraz certyfikowanym nauczycielem Anatomy Trains. 

Czytaj więcej  

Bezpłatne bilety

alt

Bezpłatne bilety już rozdane. Bilety wyślemy pocztą. Miło nam, że zainteresowanie było tak duże. Wkrótce kolejne bezpłatne niespodzianki. Zaglądajcie na naszą stronę.

Czytaj więcej  

Pasje dają siłę

altDrodzy, dzisiaj obchodzimy wyjątkowy dzień – Dzień Zakochanych (Walentynki) oraz Światowy Dzień Wiedzy o WWS. Posłuchajcie rozmowy o miłości i odkrytych pasjach. Może znajdziecie w niej inspirację dla siebie.

Czytaj więcej  

Badania prenatalne

alt

Badania prenatalne są niezwykle ważne. Umożliwiają rozpoznanie wady wrodzonej serca a tym samym dają szansę nam, rodzicom na psychiczne oswojenie i przygotowanie się do urodzenia obciążonego wadą dziecka.

Czytaj więcej  

Rehabilitacja kardiologiczna

alt

Rehabilitacja kardiologiczna to także ćwiczenia fizyczne, które pozwalają sercu powrócić do prawidłowych funkcji, wpływając na jego bardziej równomierną pracę przy mniejszym zużyciu tlenu. Przeczytajcie:

Czytaj więcej  

Dieta jest ważna

alt

Przy chorobach serca i układu krążenia szczególnie ważne jest to jak żywimy dziecko i jak dbamy o jego kondycję fizyczną, czyli czy zapewniamy odpowiednią ilość ruchu. Ważne jest też odpowiednie wsparcie układu odpornościowego i jelit, tu warto zwrócić uwagę na probiotyki - szczególnie w trakcie i po antybiotykoterapii. 

Czytaj więcej  

Szukamy Wolontariuszy

Poszukujemy Wolontariuszy do wsparcia działań Fundacji. Osób twórczych, które pomogą przy organizacji imprez plenerowych na terenie Warszawy, w ramach dużej akcji ogólnopolskiej.

Czytaj więcej  

Akcja Ikea Pluszaki

altDzięki akcji PODWÓJNE WSPARCIE – PODWÓJNY EFEKT organizowanej przez warszawskie sklepy IKEA  we współpracy z Fundacją Serce Dziecka dzieci z wadami serca przebywające w okresie Świąt Bożego Narodzenia na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii warszawskich szpitali zostały obdarowane pluszowymi zabawkami.

Czytaj więcej  

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 82 w Warszawie

altJak pięknie można pomagać nawet gdy ma się 7 lat. Z inicjatywy wychowawczyni klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie, w minioną środę wystawiono Jasełka. W głównej roli – mali aktorzy, wspierani przez rodziców. Cel – poinformowanie o działalności Fundacji i zebranie środków na podopiecznych Fundacji Serce Dziecka.

Czytaj więcej  

FSD działa z kulturą i sztuką

alt

FSD działa z kulturą i sztuką

FSD wychodzi z działaniami na coraz szersze obszary,  które mają służyć pozyskaniu Darczyńców, przekazaniu informacji o zbiórce 1% na naszych Podopiecznych

Czytaj więcej  

Serce Dziecka dla WOŚP

alt

 Fundacja już kolejny raz aktywnie uczestniczyła w akcji Jurka Owsiaka. 11 stycznia byliśmy częścią Jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wspaniali wolontariusze kwestowali w całej Polsce.

Czytaj więcej  

1% - Rozpocznij kampanię już dziś

alt1% - Rozpocznij kampanię już dziś. Początek roku to właściwy okres by rozpocząć kampanię informacyjną  dotyczącą zbiórki 1%. Aby działania były efektywne i by udało się zebrać jak najwięcej środków właśnie na Twoje dziecko trzeba taką kampanię zaplanować. Podpowiadamy co można zrobić, jakie kanały, środki, możliwości wykorzystać.

Czytaj więcej  

Wielka Akcja Serduszkowych Podziękowań

altRozpoczynamy WIELKĄ AKCJĘ SERDUSZKOWYCH PODZIĘKOWAŃ.

Na pewno spotkaliście na swojej kardio-chirurgicznej drodze wyjątkowego lekarza kardiologa, kardiochirurga, lekarza z przychodni przyszpitalnej, pielęgniarkę, rehabilitanta, inny personel medyczny, organizację, fundację lub osobę, która Wam pomogła.

Czytaj więcej  

Do góry