6 GRUDNIA
Mikołajki w Gdańsku

AKADEMIA MEDYCZNA W GDAŃSKU
ODDZIAŁ KARDIOLOGII DZIECIECEJ

6 grudnia o godzinie 10.00 na oddziale kardiologii dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku, dzięki współpracy wielu osób i firm udało się zorganizować dla 15-tki dzieci przebywających tego dnia na oddziale , Mikołajki.

Klauni z Fundacji Dr Clown dwoili się i troili, aby nadążyć z robieniem balonikowych zwierzaczków i magicznych sztuczek. Św. Mikołaj , lekarze i pielęgniarki pomagali rozdawać prezenty od Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca, od firmy Polpharma i firmy Sodexho. Każde dziecko otrzymało wiele, wiele upominków Wśród nich były maskotki, książeczki, puzzle, kredki, mazaki, samochodziki, plecaki, zegarki i słodycze. Zabawa była na 102. Odwiedzili nas też dziennikarze z Dziennika Bałtyckiego. Udało nam się zrobić dużo pamiątkowych zdjęć z tego wielkiego wydarzenia, jakiego chyba jeszcze na tym oddziale nie było. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci do późnych godzin wieczornych nie mogły nacieszyć się z prezentów. Chcieli wszystkim pokazać, co dostali od Św. Mikołaja.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Podziękowania dla dr med. Iwony Fryze, dr med. Roberta Sabiniewicza i całej kadry lekarsko - pielęgniarskiej oddziału kardiologii dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku za pomoc przy organizacji Mikołajek.

Podczas Mikołajek, dzięki ofiarności dzieci, rodziców i pracowników z Przedszkola Niepublicznego im. Janusza Korczaka z Pruszcza Gdańskiego, Starostwa Powiatowego w Tczewie , firmy MERCOR S.A. z Gdańska i sklepu spożywczo- przemysłowego PLUS z Pruszcza Gdańskiego i wielu innych ludzi dobrej woli, Funduszowi na Rzecz Dzieci z Wadami Serca udało się wyposażyć świetlicę oddziałową w zabawki i książeczki , na oddziale pojawiły się też nowe półko - przewijaki i krzesełko do karmienia , no i oczywiście część zebranych rzeczy trafiła bezpośrednio do dzieci w postaci mikołajkowych prezentów.

alt
 
Było naprawdę SUPER!!!
 


Anna Tarkowska
Przedstawiciel Funduszu na Pomorze