6 GRUDNIA
Mikołajki w Poznaniu

Państwowy Szpital Kliniczny nr 5

oddziały Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej

6 grudnia 2005 roku na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej odbyły się Mikołajki przygotowane przez Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca i Fundację Dr Clown. W akcji udział wzięły: ja, przedstawicielka Funduszu Edyta Duma, wolontariuszki Wioletta Sadowska i Małgosia Kornecka oraz Dr Clown.

alt alt
 
Wielkie szykowanie paczek i prezentów na poszczególne oddziały.
 
alt

Mimo, że było nas 6 osób miałyśmy duży kłopot z dostaniem się na dany oddział, ze względu na wielką ilość prezentów, jakie ze sobą miałyśmy.

alt

alt

Na każdym z oddziałów spotkałyśmy się z poruszającą radością i zachwytem ze strony dzieci. Dr Clown "czarował" wszystkie rany czarodziejskimi plasterkami, rozbawiał zabawnymi zwierzątkami z balonów i sprawiał, że wszyscy się uśmiechali. Bywały momenty, że nawet śpiewaliśmy wspólnie z dziećmi. Piękne uśmiechnięte buzie rozświetlały wszystkie 3 oddziały. Każde dziecko otrzymało paczkę słodyczy, zabawkę, chetni książki. Nawet rodzice dzieci zostali "osłodzeni" jakimś smakołykiem.

alt
Personel medyczny był poruszony ilością proszków do prania, pieluszek jednorazowych i chusteczek jaką Fundusz otrzymał od dyrektora firmy Marko Cash and Carry, Ryszarda Malca ze Szczecina.
Ogrom prezentów sprawił iż często musiałyśmy się przemieszczać do auta po dodatkowe atrakcje, tak więc zdjęć niestety mamy niewiele.
Nie oddałyby one jednak gorącej atmosfery panującej w Szpitalu.

 

alt


alt 

alt

Sam szef kardiochirurgii dziecięcej prof. dr hab. Michał Wojtalik podziękował nam gorąco i mile nas ugościł na swym oddziale.

alt alt

Personelowi medycznemu wszystkich oddziałów z całego serca dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie. Bez tego nie byłoby tak wspaniale. Wszystkim wspaniałym osobom, które ofiarowały nam słodycze, zabawki, pieniążki na organizację Mikołajek pięknie dziękuję!!

I tu wymienię: Wszystkie cudowne dziewczyny z Forum marynarki riposta, Anetę i Artura Zawadzkich, Mirellę i Sandrę Gołdę, Wiollettę Sadowską, Katarzynę Kwok, Agatę Grzegorzek, Lesława Dume, p. Renatę Koselę ze sklepu "Leo" w Gryfinie i wszystkich tych bez których ta impreza by się odbyć nie mogła!!
Szczególne słowa uznania i wdzięczności składam dla moich wolontariuszek Wioletty Sadowskiej i Małgosi Korneckiej - bez Was nie dałabym rady!! Dziękuję!!!
Dr Clownowi za wspanałą współpracę, chęci, poświęcenie i pomoc w niesieniu radości Gorąco Dziekuję!!
Dużo mnie nauczyłyście Kobiety!!!
 

Edyta Duma - mama Nikoli