6 GRUDNIA
Mikołajki we Wrocławiu


Mikołaj odwiedził szpitale we Wrocławiu 6 i 7 grudnia. Razem z Renata Majewską (mamą Zosi hlhs) pomagałyśmy Mikołajowi zapakować prezenty dla dzieci i kupiłyśmy dodatkowo 4 duże grube koce oraz 10 małych. We wtorek rano pierwsze paczki pojechały wraz z Dr Klaunem na oddział kardiologii dziecięcej w szpitalu przy ul. Wrońskiego.

altOczywiście Mikołaj nie zapomniał o pracownikach szpitala i dla nich też przygotował słodkie niespodzianki w postaci tortów z logo naszego Funduszu, ciepłych koców i kosmetyków dla dzieci. Dzieciaki z uśmiechniętymi buziami powitały Dr Klauna, który zabawiał je swoimi sztuczkami, rozdawał noski i na chwile pozwalał zapomnieć o bólu i chorobie. Jednak największą radość sprawiły oczywiście prezenty. Paczki były bogate, dostałyśmy słodycze i zabawki od TESCO, COMPUTERLANDU i hurtowni zabawek REKMAN we Wrocławiu oraz od prywatnych sponsorów. Przy okazji rodzice otrzymali ulotki funduszu.

alt7 grudnia Mikołaj zawitał do szpitala przy ul. Kamieńskiego. Tam oddział kardiologii połączony jest z pediatrią i małych pacjentów było znacznie więcej. Nie dotarł do nas Dr Klaun z przyczyn niezależnych, więc przejęłam pałeczkę od Św. Mikołaja. Dzieci pytały rodziców dlaczego Mikołaj w tym roku jest taki mały.

 

altZabawa była przednia szczególnie wtedy, gdy dwóch 13-latków zaczęło rapować dla Mikołaja, a potem siedziało na kolanach i robiliśmy zdjęcia. Każdy z nas uśmiał i ubawił się bardzo. Lekarze i pielęgniarki bawili się z nami, otrzymali od Św. Mikołaja tort, koce i krzesełko do karmienia oraz kosmetyki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i gorąco nam dziękowali. Jednak najbardziej zadowolone były dzieciaki a ich uśmiechy wynagradzały trud i zmęczenie.

 alt

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak fajnego i bogatego mikołaja we Wrocławiu.

REKMAN sp. z o. o. hurtownia zabawek
TESCO POLSKA hipermarket ul. Czekoladowa
COMPUTERLAND ul. Robotnicza
SILICON SOFTWEAR SYSTEMS ul. Nyska
oraz prywatnym darczyńcom

Opracowała Barbara Jarząbek 11-12-2005r.