6 GRUDNIA
Mikołajki w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Dziecięcy


Stało się już tradycją, że do dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, dnia 6 grudnia przychodzi Św. Mikołaj z prezentami ufundowanymi przez bydgoski oddział PKO B.P. oraz dzięki staraniom i trosce uczennic z Bursy Szkolnictwa Zawodowego z ul. Głowackiego. Również w tym roku wszyscy mali i więksi pacjenci z pięciu oddziałów zebrali się w szpitalnej kaplicy w oczekiwaniu na miłego gościa.

alt

Mali pacjenci czekający na Świętego Mikołaja.


Spotkanie rozpoczęło się świątecznym przedstawieniem "Dziewczynka z zapałkami", przygotowanym przez uczennice z Bursy Szkolnictwa Zawodowego.

alt

 

 

Następnie przybyli oczekiwani przez dzieci goście - Św. Mikołaj ze swym pomocnikiem. Wszyscy otrzymali upragnione prezenty.

alt

Każdy Maluch ... i nie tylko, chciał usiąść na kolanach Świętego Mikołaja.

alt

 
 
 
Recytacja wierszy dla Mikołaja.


Św. Mikołaj przeszedł również po oddziałach i odwiedził dzieci leżące, którym stan zdrowia nie pozwolił, by zejść do kaplicy na wspólne spotkanie. Na twarzach wszystkich zagościł uśmiech.

alt

Nikt nie został bez prezentu.
 

Dzieci również nie zapomniały o swoim dobrodzieju i przygotowały świąteczne, makaronowe gwiazdki oraz kartki z życzeniami - dla Św. Mikołaja - by pamiętał o nas co roku, a dla uczennic z Bursy Szkolnictwa Zawodowego, ich opiekunów i wszystkich sponsorów - by zawsze towarzyszyły im: zdrowie, radość i wszelka pomyślność.


Organizatorzy: Małgorzata Sakowska - mama Madzi i Izabela Maciejewska