11 LISTOPADA
Pierwsze spotkanie grupy pomorskiej rodziców dzieci z wadami serca
Gdańsk, hotel Mercure Hevelius 

Od rana z mężem zapakowywaliśmy samochód różnymi rzeczami potrzebnymi na spotkanie. Oczywiście najwięcej było zabawek, które zajęły nam cały bagażnik. Do hotelu dojechaliśmy około 10-tej. Mieliśmy godzinę czasu, aby wszystko porozkładać. Obawialiśmy się trochę, że nie zdąrzymy, ale do pomocy włączyli się pracownicy hotelu i moi rodzice.
 
Punktualnie o 11-tej wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nadal jednak nie przybył nikt po za nami. Gdy zobaczyłam Iwonę Lublewską z Kacperkiem, powiedziałam sobie, że jeżeli ktoś mógł przyjechać z odległego Bytowa, to na pewno pojawią się inni. Nie zawiodłam się. Przybyło łącznie 11 rodzin z Trójmiasta i okolic.


alt Do dyspozycji mieliśmy dwie sale. W jednej mniejszej przygotowaliśmy miejsce do zabawy dla dzieci, a w drugiej zgromadzili się rodzice. 10-tką dzieci zajęli się moi rodzice i tu chciałbym im gorąco podziękować za pomoc. Dziewczynki i chłopcy z naklejonymi naklejkami "Dzielny Pacjent" i napisanymi na nich swoimi imionami pod czujnym okiem opiekunów bawili się zabawkami, rzucali piłeczkami do kosza, rysowali, kolorowali itp. W tym czasie, my, rodzice mogliśmy się poznać i opowiedzieć trochę o sobie i swoich dzieciach. Omawialiśmy wiele zagadnień. Zaczęliśmy od organizacji Mikołajek na oddziale kardiologii dziecięcej w Akademii Medycznej w Gdańsku i Balu Karnawałowego dla dzieci z wadami serca, rodziców i pracowników oddziału kardiologii dziecięcej. Rodzice obiecali włączyć się w ich przygotowanie. Rozmawialiśmy o potrzebach oddziału kardiologicznego dla dzieci. Postanowiliśmy, że zamiast robić dzieciom paczki świąteczne, będziemy podczas Balu zbierać pieniążki na zakup dla oddziału specjalnej maty grzewczej do materacyka przeciwodleżynowego, który używa się w inkubatorach. Wszyscy rodzice mają włączyć się w zbieranie funduszy nie tylko na zakup maty, ale również na realizowanie celów Funduszu. Będziemy informować wszystkich kogo się da o akcji 1% podatku. Pani Iwona Litwin- Niedźwiedzka z Tczewa w dniach 14-18.11.2005 będzie organizowała zbiórkę zabawek w Starostwie Powiatowym w Tczewie, a ja w w tym samym terminie podobną zbiórkę przeprowadzę w przedszkolu u mojego starszego synka w Pruszczu Gdańskim.
Pani Alicja Smug zaoferowała swoją pomoc jako wolontariusz w szpitalu - zajmowanie się dziećmi, które przebywają na oddziale bez rodziców, opiekunów. Natomiast pani Beata Tubis pomoże nam w tłumaczeniach z języka angielskiego.
 
altZaproszenie na spotkanie przyjęli prof. dr hab. Jan Ereciński, ordynator oddziału kardiologii dziecięcej i pani dr med. Iwona Fryze, która opiekuje się na co dzień prawie wszystkimi przybyłymi dziećmi. Była szczęśliwa, że może je widzieć w jednym miejscu na raz.
Lekarze odpowiadali na nasze pytania i wyjaśniali wszelkie wątpliwości. Pani dr Iwona Fryze podjęła się przygotowania dla rodziców prelekcji na temat leczenia infekcji i profilaktyki zapalenia wsierdzia u dzieci z wrodzonymi wadami serca.
alt
 
Poinformowałam oficjalnie pana Profesora, że w najbliższych dniach oddział kardiologii i przychodnia kardiologiczna otrzymają od Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca 3 półko - przewijaki i artykuły higieniczne dla dzieci.

Spotkanie udało się. Wszystkim się podobało i obiecali ze swojej strony więcej mi pomagać. Dzieciaki świetnie spędziły czas bawiąc się wspólnie. Mam nadzieję, że uda nam się zrobić wiele dobrego nie tylko dla dzieci leczonych w ośrodku gdańskim, ale również dla wszystkich innych dzieci i ich rodziców, którzy tej pomocy będą potrzebowali.
 
 
Szczególne podziękowania chciałam niniejszym przekazać:
pani Lorettcie Neufeldt,
dyrektorce Hotelu Mercure Hevelius w Gdańsku,
i pani Katarzynie Zaramskiej,
kierowniczce Centrum Konferencyjneo-Biznesowego Hotelu Mercure Hevelius
za bezpłatne udostępnienie nam sal oraz innym pracownikom hotelu za pomoc w przygotowaniu spotkania.