GRUDZIEŃ
MIKOŁAJKI w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy 6 grudzień 2006

6 grudnia, jak co roku wszystkie dzieci, i nie tylko, oczekują na odwiedziny miłego gościa, który zawsze obdarowuje ich upominkami. Tym razem radość dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy była podwójna.


Oprócz upominków, które otrzymały od Św. Mikołaja, spotkała ich wielka niespodzianka. Odwiedzili ich szczególni goście - bohaterowie filmów Walta Disneya: Myszka Miki i Goofy. Na wieść o przybyciu Myszki Miki moja Madzia nie dała mi spokoju i musiałam zabrać ją ze sobą. Było to dla niej tak jak i dla wszystkich innych dzieci niesamowite przeżycie. Każdy mógł osobiście uścisnąć dłoń ulubionego bohatera, zrobić sobie z nim zdjęcie, a także otrzymać autograf. Goście nie zapomnieli też o prezentach dla wszystkich pacjentów oraz upominkach, które pozostały na oddziałach szpitalnych - odtwarzacze DVD, płyty z bajkami Disneya, kalendarze i artykuły papiernicze.

W kolejnym dniu 7.06.06 na pacjentów Szpitala Dziecięcego czekała kolejna niespodzianka. Przybył do nich Św. Mikołaj, oczywiście z prezentami.

Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowane przez uczennice Bursy Nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej. Uczennice tej bursy wraz z opiekunką od lat współpracujące z naszą placówką, również obdarowały pacjentów mikołajkowymi upominkami, w których zakupie pomogli liczni sponsorzy.

Prezenty z okazji mikołajek dla oddziałów przekazała także firma Roche, zabawki i gry będą służyły wszystkim pacjentom przebywającym na leczeniu.

Za radość uczynioną chorym dzieciom serdecznie dziękujemy, a szczególnym wyrazem wdzięczności niech będzie ich uśmiech oraz fakt, że pomimo często długiej choroby i cierpienia potrafiły choć na chwilę zapomnieć o swojej trudnej sytuacji radując się tym, co przyniosły grudniowe dni.
 
alt alt alt
 

alt alt alt

alt alt alt

alt alt alt

 

Opracowała: Małgorzata Sakowska, mama Madzi