13 LUTY
"Moje serce" - pokonkursowa wystawa prac dzieci


13 lutego 2006, w przeddzień Walentynek i Dnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca w Galerii BISE w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych dzieci z wadami serca.

alt
 
Włodzimierz Grudziński
Prezes Zarządu Banku BISE
i
Dina Radziwiłłowa
Przewodnicząca Rady
Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca

mają zaszczyt zaprosić
na otwarcie wystawy prac dzieci z wadami serca

nadesłanych na konkurs Moje serce zorganizowany przez
Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca wraz z Bankiem BISE

Wernisaż odbędzie się poniedziałek 13 lutego o godzinie 18.30
w GALERII BISE w III Oddziale Banku BISE
przy ul. Dubois 5a w Warszawie

alt
Część oficjalna wernisażu: przemawiają Dina Radziwiłłowa oraz Krzysztof Rykowski, dyrektor Biura PR Banku BISE.

alt

We wrześniu ubiegłego roku Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca ogłosił konkurs plastyczny pt. "Moje serce". Jego celem było wyłonienie prac plastycznych, które zostaną wydrukowane na kartce świątecznej oraz kalendarzu ściennym Banku.

Napłynęło 37 prac z całej Polski. Członkowie Jury wybrali pracę Joanny Olewińskiej pt. "Drzewo z serduszkami" na kalendarz oraz Adriana Literskiego pt. "Choinka i bałwan" na kartkę świąteczną Banku BISE.
 
alt
Obraz Joanny Olewińskiej (14 lat), laureatki konkursu "Moje Serce" zorganizowanego przez Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca wraz z Bankiem BISE, prezentowany jest na kalendarzu Banku na rok 2006.

Natomiast członków Rady Funduszu szczególnie urzekła praca, której autorem był 7 letni Konrad Kopeć przedstawiająca szopkę bożonarodzeniową ze zdjęciami dzieci z wadami serca (to zdjęcie jest elementem materiałów informacyjnych Funduszu).
 
alt
Konrad Kopeć ze swoją zwycieską pracą.

Na początku myśleliśmy, że nie uda nam się jej wykorzystać. Jednak dzięki uprzejmości Moniki Bystrzyńskiej, która zaoferowała nam bezpłatny druk, wydaliśmy zwycieską pracę Konrada oraz prace dwojga laureatów konkursu: wyklejankę "Choinka" Marty Pawłowskiej i "Św. Mikołaja z plasteliny z choinką" Maćka Janysta, jako kartki świąteczne Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca.

Ku naszej wielkiej radości 2 laureatów stawiło się na wernisażu: Konrad, który przyjechał do nas z rodzicami, bratem i ciotką aż z Czerniejewa pod Poznaniem oraz Maciek Janyst, z mamą i babcią, z Warszawy.
 
alt
Konrad Kopeć z rodziną

alt
Bartek Krzyżowski

Na wernisaż przybyło kilku lekarzy: pani doc. Joanna Dangel, pani doc. Katarzyna Bieganowska oraz pani dr Joanna Dłużewska.
 

alt
Beata Kulesza z córką Anią oraz doc. Joanną Dangel

alt
Kasia Parafianowicz z synem Michałem

alt
Goście wernisażu czytający artykuł w Gazecie Społecznej - wywiad z rodzicami dzieci z wadami serca.

Poza tym była to okazja do spotkania dla dzieci z wadami serca, które biegały po całej sali bez wytchnienia, objadając się ciasteczkami i chipsami, i nikt nie mógł odróżnić tych dzieci od ich zdrowego rodzeństwa.
 
Opracowała: Dina Radziwiłłowa, mama Szymona, pierwsza przewodnicząca Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca, zmarła tragicznie 29 kwietnia 2006 roku.