29 LISTOPAD
Zabawki od przedszkolaków z Siechnic dla chorych dzieci

W listopadzie 2006 r. ogłosiliśmy wraz z dyrekcją przedszkola mojej córki zbiórkę zabawek dla dzieci w szpitalu.
Dzieci przynosiły do przedszkola zabawki, książeczki, kredki i lalki przez dwa tygodnie. Uzbierało się 6 wielkich kartonów. Ilość przerosła moje oczekiwania. Zabawki zbierane były dla dzieci z oddziału hematologii we Wrocławiu, jednak okazało się, iż jest ich zbyt wiele, więc podzieliliśmy uzbierane zabawki pomiędzy oddział hematologii oraz hospicjum przy ul. Bujwida we Wrocławiu.


Zarówno dzieci z przedszkola w Siechnicy, jak i ich rówieśnicy w szpitalu, były bardzo szczęśliwe. Przedszkolaki, dlatego że mogły się podzielić swoimi zabawkami i umilić smutny czas kolegom w szpitalu, a dzieci chore, gdyż mogły choć na moment zapomnieć o swoich chorobach i cierpieniach.
Bardzo dziękuję dzieciom z przedszkola w Siechnicy i ich rodzicom za tak ofiarne serca, a dyrekcji i pracownikom przedszkola za umożliwienie zorganizowania takiej akcji oraz pomoc w jej przeprowadzeniu. Wspaniała pani Ania kupiła specjalne kartony zadbała o to, aby wszystkie zabawki były porządnie wyprane, umyte i zdezynfekowane.
Serdecznie dziękuję.
 
Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska 30/11/2006