28 MAJA
Udział Funduszu w pikniku naukowo-rekreacyjnym "Kodeks na Zdrowie"

W niedzielę, 28 maja 2006r. Akademia Medyczna w Gdańsku w ramach IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki, po raz pierwszy zorganizowała dla pacjentów piknik pod hasłem "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Patronat honorowy nad piknikiem objął Minister Zdrowia, profesor Zbigniew Religa . Impreza odbyła się na terenie Parku Zielonego mieszczącego się przy Akademii Medycznej.

Niestety pogoda nie dopisała. Przez prawie cały czas trwania pikniku padał deszcz. Jednak to zupełnie nie przeszkadzało organizatorom w realizacji całego zaplanowanego programu. Przybyli Gdańszczanie mogli naocznie zobaczyć symulację wypadku drogowego. Poznali podstawowe czynności, które powinien wykonać każdy, kto podejmuje się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Dzieciom bardzo podobało się stoisko z grami komputerowymi i stoisko Fundacji DOGTOR. Dzieciaki bawiły się z psami, które uczestniczą w zajęciach dogoterapii w ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach, szkołach i przedszkolach specjalnych, szpitalach i innych.

Swój punkt miał też Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Rozmawiałam głównie z rodzicami dzieci zdrowych, ale podeszło też kilka mam, których dzieci są już po zabiegach kardiologicznych.
  

altPrzygotowała: Anna Tarkowska, mama Adasia