24 WRZEŚNIA
Światowy Dzień Serca w Krakowie


Telewizyjna relacja z Krakowa TVP3 Zapraszamy do obejrzenia!

Tegoroczne Dni Serca w Krakowie nie były imprezą tak huczną jak w latach poprzedzających. Jednak spontaniczność zgromadzonych na krakowskim rynku rodziców dzieci z wadami serca zadziwiła wszystkich. Przed godziną 11 na płycie głównej rynku stała spora grupa dzieci wraz z rodzicami i wspólnie wzięliśmy udział w spacerze dla zdrowia dookoła rynku, który, zgodnie z zapewnieniami organizatorów, miał poprawić naszą kondycję oraz przyczynić się do zdobycia większej sympatii lekarzy prowadzących.
 
alt

alt

Ruszyliśmy z transparentem " Dzieci operowane przez Prof. Malca". Obecne maluszki szły uśmiechnięte niosąc baloniki z naszym logo. Dzięki funduszowym koszulkom widać nas było z daleka.

Po marszu część rodziców poszła nakarmić swoje pociechy, skorzystać z bezpłatnych badań serca, lub po prostu pozwiedzać Kraków. Następna "zbiórka" zaplanowana była przed godziną 13, o tej bowiem godzinie miało się odbyć wystąpienie profesora Edwarda Malca szefa Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu oraz doc. Andrzeja Rudzińskiego szefa Kardiologii Dziecięcej w Prokocimiu. Niestety obaj panowie nie dojechali do nas, ponieważ zatrzymały Ich ciężkie przypadki w szpitalu. Tacy wspaniali są właśnie nasi lekarze - najpierw zdrowie dzieci, a potem przyjemności.

W zastępstwie Prof. Malca wystąpił zawsze uśmiechnięty dr Artur Kral, a kardiologię reprezentowała dr Joanna Paruch.
 
alt alt alt

Podczas wystąpienia lekarzy byliśmy obecni na scenie w dość licznej jak widać grupie. Nasze wystąpienie potwierdzało słowa lekarzy o naszych dzieciaczkach. Byliśmy żywym dowodem na to, że dzieci z wadami serca po naprawieniu ich małych serduszek żyją tak, jak ich rówieśnicy.

W imieniu wszystkich dzieci leczonych w Prokocimiu i ich rodziców podziękowałam za serdeczną i profesjonalną opiekę oraz za okazane serce.

alt

Z wieloma uczestnikami naszego forum poznaliśmy się w realnym świecie, a nasze dzieci nawiązały przyjaźnie.
 
alt alt alt

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za obecność na Krakowskim Rynku, a szczególnie dziękuję za okazaną pomoc: Dorotce i Bartkowi B. rodzicom Antusia Walczyciela (*), Beatce i Mirkowi M. rodzicom Michasia, Oli L., Kasi i Pawłowi K. oraz Oli P. i jej Mężowi oraz synkowi Radkowi.

Mam nadzieję, że spotkamy się w Krakowie za rok i że kolejna impreza będzie jeszcze lepsza.

Nasze spotkanie w Krakowie było dla mnie niesamowicie budujące i bardzo się cieszę, że mogłam tam być w tym roku.
 
 
Opracowane przez Basię Jarząbek, mamę Marka (HLHS) i Julii