13 SIERPIEŃ
Ogólnopolskie spotkanie "Serduszkowych Dzieci" - Polanica


W niedzielę 13 sierpnia 2006r., w uzdrowisku Polanica Zdrój już po raz trzeci, spotkały się "serduszkowe dzieci" i ich rodziny na dorocznym pikniku organizowanym przez Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca.

alt

Kolejny raz sprawcą naszego najazdu na Polanicę był Wojtek Król.


Tak naprawdę pierwsze nasze spotkanie miało miejsce już w sobotni wieczór w restauracji Swojska Chata. Trudno opisać zamieszanie, które spowodowaliśmy... rozmowy, głośne śmiechy, rozbiegane, bawiące się razem dzieci.

alt

Niedzielny ranek rozpoczęliśmy Mszą Św. w intencji dzieci z wadami serca odprawioną w kościele w Szczytnej. Ksiądz Proboszcz Benedykt Narloch wzruszył wszystkich ogromnie słowami skierowanymi do nas i do naszych dzieci. W niejednym oku zakręciła się łza, szczególnie w chwili błogosławieństwa udzielanemu każdemu z dzieci z osobna.

Następnie dzięki uprzejmości pani doktor Magdaleny Sajnach-Menke i pana Piotra Menke przenieśliśmy się do sanatorium Leśny Ludek, gdzie dzieci miały okazje przeżycia chwil wzruszeń podczas spektaklu Pan Twardowski.

alt alt

Oficjalne spotkanie zostało zorganizowane w ogrodach sanatorium i rozpoczęło się wczesnym popołudniem. W pikniku wzięło udział kilkanaście rodzin przybyłych z różnych zakątków Polski.

alt alt alt

Dzięki przepięknej pogodzie spotkanie przy ognisku trwało do późnych godzin wieczornych. My - Rodzice dzieliliśmy się swoimi radościami i troskami, a dzieci bawiły się skacząc, biegając i wspinając się na okoliczne drzewa.

alt

Dzieci wytrwale piekły kiełbaski...Marek, Julka, Marta i Klaudia

 alt

próbowały wspinaczki po linie...Od prawej: Michał, Klaudia, Anka, Wiktoria, Julka i przyglądający się Filip.

alt

a nawet odbywały narady wojenne

 alt

Trudno nam było zebrać choć niewielką grupkę z nich do wspólnego zdjęcia. Od lewej Kasia, Julka, Marta, Marek, Kamila, Kubuś, Wiktoria i Ania.

alt alt
Podczas spotkania rozpoczął się Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci z chorobami kardiologicznymi, którego tematem było "Serce Matki".

alt

Podczas, gdy dzieci wytrwale pracowały nasza "Serduszkowa Bajarka", Dorota Bielińska, czytała im opowieść "O kamyczku, który zmienia bieg rzeki"

alt

Marta, Kamila, zasłonięty Kubuś, Ada i Mareczek

alt

Julka

alt

Julka, Michał i Ania

 alt

Ania z mamą Olą

Rodzice, mając w końcu chwilę spokoju mogli spróbować znakomitych wypieków Basi Jarząbek. Mniam...

alt  

Oczywiście na zakończenie nie mogliśmy zapomnieć o wspólnym zdjęciu. Chociaż z ustawianiem rozbrykanych dzieci tradycyjnie był spory kłopot.

alt

Pamiętaliśmy też o naszych fotografach i podpisach na pamiątkowej koszulce.

 
Opracowały: Kasia Parafianowicz, mama Michała i Julki oraz Gosia Pawłowska, mama Marty