1 CZERWCA
Dzień Dziecka w Bydgoszczy


Dnia 31 maja 2006 r. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

alt

Program festynu był bardzo wypełniony i przewidywał wiele atrakcji i niespodzianek.

alt
W oczekiwaniu na rozpoczęcie

Jako pierwsi zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, dzięki którym dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, posłuchać relacji na temat wykorzystania sprzętu tam się znajdującego oraz obejrzeć pokaz gaszenia wodą za pomocą węża strażackiego.

Kolejnymi gośćmi, których zawsze mile witamy w naszym szpitalu byli policjanci Komendy Miejskiej w Bydgoszczy, którzy zademonstrowali nam środki transportu policyjnego takie jak: samochody, motory oraz policyjną łódź. Zainicjowano nam pokaz tresury psów policyjnych i przedstawiono sposoby zachowania człowieka na wypadek kontaktu z niebezpiecznym psem. Na imprezę przybyły również psy policyjne wykorzystywane w dogoterapii. Zabawa z tymi pieskami sprawiła dzieciom chyba największą przyjemność.
 
alt

Kolejnym punktem programu był konkurs wiedzy humanistycznej "1 z 10", który przebiegał w trzech etapach. Drużynę konkurującą stanowił zarówno personel medyczny szpitala, nauczyciele jak i sami uczniowie. W jury zasiadały dzieci, które mierzyły czas uczestnikom i sprawdzały poprawność odpowiedzi. Uczestnictwo w konkursie było bardzo emocjonujące. Publiczność kibicująca swoim faworytom żywo reagowała na ich sukcesy.
 
alt

Odwiedzili nas także Harcerze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którzy zaprosili dzieci do wspólnych zabaw, pląsów i konkursów.
 
alt

Pacjenci naszego szpitala mieli także możliwość obejrzenia sprzętu oraz fragmentu zmagań szermierczych zaprezentowanych przez dziewczyny z sekcji szermierczej.

Przez cały czas trwania festynu czynna była loteria fantowa, która miała na celu wprowadzić dzieci w atmosferę radości poprzez atrakcyjne gadżety przewidziane dla kupujących losy.

W trakcie festynu można było też obejrzeć wystawę prac dzieci.

Poza tym wszystkie dzieci otrzymały też paczki ufundowane przez PKO i Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Ich zawartość bardzo ucieszyła milusińskich. Był to przyjemny akcent, szczególnie dla dzieci leżących, które nie mogły wziąć udziału w zabawie.
 
alt

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa przy śpiewaniu karaoke. Śpiewały dzieci jak i personel medyczny. Dla wszystkich była to odprężająca przyjemność i zmierzenie swoich umiejętności głosowych oraz muzycznych. 

alt

Festyn przebiegał w miłej przyjemnej atmosferze, która do końca towarzyszyła uczestnikom spotkania.
 
 
Opracowała: Małgorzata Sakowska, mama Madzi