GRUDZIEŃ
Mikołajki na oddziale kardiologii dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku 6 grudnia


Organizacja takiego dnia trwa kilka tygodni.


Ja zaczęłam od zbiórki zabawek w przedszkolu, do którego chodzi mój już prawie pięcioletni synek, Filipek. Zbiórka trwała 2 tygodnie. Podobnych zbiórek przeprowadziłam już kilka i również tym razem spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymałam wiele maskotek, książeczek, klocków i innych zabawek oraz sporo ubranek dziecięcych i bucików.

Na kilka dni przed Mikołajkami zaczęłam robić paczki dla dzieci, w których znalazły się książeczki, plany zajęć, maskotki, gadżety do telefonów komórkowych (dostałam je od koleżanki pracującej w jednej z sieci komórkowych), słodycze i napoje. Uzgodniłam też program Mikołajek z ordynatorem oddziału - prof. Janem Erecińskim.

Martwiłam się trochę tym, że akurat 6 grudnia przypadał dzień, w którym na oddziale wykonywane są zabiegi. Ale na szczęście, gdy przybyliśmy na oddział dzieci były już po zabiegach i leżąc w łóżkach były totalnie zaskoczone tym, że ich odwiedził Mikołaj oraz grupa klaunów z Fundacji Dr Clown.

Nie tylko dzieci, ale również dorośli pacjenci z wadami serca, pielęgniarki i lekarze otrzymali drobne upominki w postaci makaronowych aniołków, które razem z Adasiem i Filipkiem zrobiłam w weekend poprzedzający Mikołajki.

Za pomoc chciałam bardzo podziękować mojej siostrze, Agnieszce oraz Izie Wojsz (mama Nikodema z napadowym częstoskurczem nadkomorowym). Iza była bardzo dzielna chodząc w stroju Mikołaja po oddziale, na którym temperatura utrzymuje się na poziomie ok. 25 stopni. UFF!!!!!!!! Dzielnie również spisał się Adaś, który musiał ciągle patrzeć, jak mama mu gdzieś znika.

Dzień ten był również okazją do porozmawiania z lekarzami, ale przede wszystkich z rodzicami dzieci z wadami serca. Mam nadzieję, że rozmowa ze mną dodała im trochę otuchy, a nasze spotkanie nie będzie jednorazowe.

alt
Adaś rozkłada nowe zabawki w świetlicy

alt
Makaronowe Aniołki, które dostali lekarze i pielęgniarki

alt
Udzielamy wywiadu dla Radia Plus: ja, Adaś i szefowa oddziału gdańskiego Fundacji Dr Clown - Agnieszka Stankiewicz

alt
Odwiedzamy dzieci w salach

alt
Dr Słoneczko
  
alt
 
alt
Adaś też dostał mały prezent od Mikołaja Iza, Adaś i ja
 
 alt


Przygotowała: Ania Tarkowska (mama Adasia)