25 LUTY
Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci z wadami i chorobami serca - Gdańsk 
Po raz drugi udało mi się zorganizować bal dla dzieci z wadami i chorobami serca w Gdańsku. Dzięki gościnności Hotelu Mercure Hevelius dzieci i rodzice świetnie się bawili w komfortowych warunkach.
 
Do hotelu dotarłam o 9-ej. Pracownicy hotelu sprawnie i szybko ustawili stoły i krzesła oraz ładnie je udekorowali. Do pomocy miałam studentki z Akademii Medycznej w Gdańsku działające w kole kardiologicznym oraz wolontariuszkę z Fundacji dr Clown. Dość szybko udało nam się rozwiesić plakaty i balony oraz rozpakować kilka kartonów zabawek. Przed 11-tą pojawiła się pani Bogusława Labuda - animatorka zabaw dla dzieci, z którą kilka tygodni wcześniej zaplanowałyśmy program balu, tak aby podczas zabaw dzieci zbyt mocno nie męczyły się. Zabawy ruchowe przeplatane były zabawami statycznymi i krótkimi przerwami na picie i podjadanie słodkości. Dla dzieci, które nie bardzo lubią bawić się zespołowo przygotowaliśmy stół, gdzie mogły porysować, poukładać puzzle lub pobawić się zabawkami edukacyjnymi.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się konkursy, a to głównie z powodu słodkich nagród, które w szybkim tempie trafiły do rączek, a raczej do brzuszków dzieci.
Bal zakończyliśmy wyborami Królowej i Króla Balu oraz członków dworu królewskiego. Już po chwili zamiast Filipka, Michała, Kacpra , Kingi, Asi po sali chodzili baron, hrabia, koniuszy, kasztelanka, hrabianka i margrabianka. Każde dziecko dostało drobny upominek i pamiątkowy dyplom.

alt
Jak zajączek trafi do norki???

alt
Anielka i Kingusia                                                                    Oliwia i Nikola

alt
Tańcom nie było końca

alt
Ania i Adaś                                                                                       Moniczka z mamą

alt
Anielka, jako jedyna odważyła się zaśpiewać piosenkę

alt
Do zabaw włączyli się Dr Clown oraz rodzice

alt
Filip z Asią rysują smoki                                                             Malowanie twarzy - Tygrys Kajetan

alt
Filip, Adaś i Kacper

alt
Sala Polaris w Hotelu Mercure Hevelius w Gdańsku             Adaś - konduktor
 
alt
Pamiątkowy dyplom

alt
Wspólne zdjęcia na koniec balu

alt

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację balu dla dzieci z wadami serca.
 

Przygotowała: Ania Tarkowska, mama Adasia.