MARZEC
 
Zbiórka zabawek i ubrań dla dzieci z wadami serca w Luksemburgu

Dzięki współpracy między dwiema organizacjami pomagającymi dzieciom z wadami serca: Häerzkrank Kanner zu Lëtzebuerg w Luksemburgu i naszym Funduszem Serce Dziecka, a także dzięki pomocy Polskiej Misji Katolickiej w Luksemburgu, udało nam się w marcu 2007 roku zorganizować kolejną już zbiórkę zabawek i ubrań dla dzieci z wadami serca w Polsce (poprzednia miała miejsce w listopadzie 2005).

Ilość otrzymanych rzeczy przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Przez prawie trzy tygodnie codziennie pod mój dom podjeżdżały samochody pełne po brzegi, a w dużym pokoju rosły pod sufit kartony.

alt
Z powodu paczek mieliśmy "nieco" utrudnione możliwości poruszania się po domu :)
  
W sumie wysłaliśmy do Polski 85 kartonów o łącznej wadze 1014 kg. Paczki wysyłane były bezpośrednio do rodzin w potrzebie (pomogliśmy 50 dzieciom), a także wsparliśmy 12 oddziałów kardiologicznych, kardiochirurgicznych i pediatrycznych w Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie.

Całkowity koszt wysyłki oraz zakupu słodyczy wielkanocnych włożonych do paczek dla każdego z dzieci, pokryło luksemburskie stowarzyszenie Häerzkrank Kanner zu Lëtzebuerg. Wyniósł on łącznie 1622,69 EUR.
 
Pragnę w tym miejscu bardzo podziękować stowarzyszeniu Häerzkrank Kanner zu Lëtzebuerg, ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy mi pomagali zarówno w Luksemburgu, jak i w Polsce, a w szczególności mojemu proboszczowi - księdzu Henrykowi Kruszewskiemu oraz Dany Lentz, mamie Sarah (po Fontanie). Bez waszej pomocy i okazanego serca całe przedsięwzięcie byłoby niemożliwe.

DZIĘKUJĘ!!!!
 

Gosia Pawłowska, mama Marty