14 STYCZNIA
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie
 
 
Finałowa niedziela 14 stycznia 2007 roku była dla naszego Sztabu Funduszu Serce Dziecka bardzo pracowita. 100 wolontariuszy w 7 miastach Polski kwestowało na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka dziękując w ten sposób wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacali pieniądze na konto Fundacji Jurka Owsiaka. To dzięki sprzętowi medycznemu zakupionemu dla oddziałów kardiologicznych i kardiochirurgicznych nasze "serduszkowe dzieci" mogą sieć dziś cieszyć życiem, a ich rodzice patrzeć jak rosną.
Dla nas wolontariuszy udział w akcji WOŚP był ogromnym przeżyciem, szczególnie dla dzieciaków, które z dumą trzymały coraz to cięższe puszki.

 
W ciągu finałowej niedzieli udało nam się zebrać
21.783,75 PLN (w tym ponad 60 kg bilonu)

A także trochę grosza w walucie obcej: 17,20 EUR; 2,2 FRF; 1,29 GBP; 0,1 rubli rosyjskich; 3,- USD; 7.1 CZK; 0.40 ruble ukraińskie; 0.5 SEK; 0.3 USD w bonie towarowym

Chciałabym wszystkim wolontariuszom, a także osobom, które wspierały naszą akcję serdecznie podziękować za wspólną pracę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ją razem powtórzyć.
 

Katarzyna Parafianowicz
 
 

Fundusz Serce Dziecka w studiu WOŚP - Warszawa

  

 
SZTAB PRUSZCZ GDAŃSKI

altMimo przeciwności losu, brzydkiej pogody i małej liczby ludzi na ulicach Pruszcza Gdańskiego wyruszyliśmy - ja, moja siostra Ola i mąż Dorian, zbierać pieniążki jako wolontariusze WOŚP. Niestety giełda samochodowa, na której mieliśmy prowadzić zbiórkę, nie działała tak jak zwykle i po przyjściu na nią zastaliśmy prawie pusty plac. Wiało niemiłosiernie. Wyrywało puszki z rąk. Nieliczni odwiedzający giełdę ludzie wtuleni w ciepłe kurtki czapki i szaliki przemykali obok nas. Postanowiliśmy zmienić miejsce zbiórki i ustawiłyśmy się z puszkami w sklepie spożywczym na Osiedlu Wschód. Mój mąż pobiegł do chłopców, którzy jak na złość dzień wcześniej rozchorowali się.

Wrodzony optymizm i doświadczenie handlowe pozwoliło nam w ciągu paru godzin zebrać prawie 500 zł. 
Opracowała: Ania Tarkowska

 

SZTAB CZERNIEJEWO
 
Przygotowania zaczęły się już w listopadzie, od składania papierowych gwiazdek i dekoracji do wystroju sali oraz szukania pomysłów na kartki walentynkowe. Niezwykłą wytrwałością w tej sprawie wykazała się moja córka Maria. Wtedy też po raz pierwszy poprosiłam o pomoc. Okazało się jak wiele jest życzliwości dla tej właśnie społecznej zbiórki pieniędzy. Bez wahania otrzymałam zgodę i przychylność pani Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie - Teresy Beneckiej oraz pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego - Bożeny Buczkowskiej, by dzieci wzięły udział w programie artystycznym.

Była z nami Pani Burmistrz

Wychowawczynie klas I-III p. A. Głuszek, p. A. Kapsa, p. R. Krygier, p. G. Kulpińska, p. M. Świtoń oraz wychowawczynie przedszkola p. M. Sambor, p. M. Węcka, p. J. Michalczak, p. K. Ciesielska przygotowały program artystyczny i swoje dzieci do prezentacji. Jasełka przygotowała z uczniami klas V p. B. Buczkowska.
Przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod kierunkiem pani R. Świdurskiej i A. Nawrockiej zajęli się sprzedażą kartek walentynkowych, pomogli nam w zbiórce pieniędzy oraz przekazali do licytacji bombkę choinkową z logo XV Finału WOŚP. Pani Burmistrz Danuta Grychowska udostępniła na rzecz WOŚP Salę Sesyjną oraz udostępniła nagłośnienie, a Ochotnicza Straż Pożarna swoją świetlicę. Pan W. Nawrocki czuwał nad nagłośnieniem naszego baliku. Rodzice uczniów klas I-III upiekli domowe ciasto. Były jeszcze Mamy, które częstowały nas tym ciastem i szykowały ciepłe napoje. Pani pielęgniarka Danuta Jóźwiak mierzyła ciśnienie i sprawowała doraźną opiekę medyczną.

alt

Inscenizacja o choince i świętach
 
Nasze granie rozpoczęło się o godz. 8.30, bo wtedy Wolontariusze rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. O godz. 14.00 przenieśliśmy się do Sali Sesyjnej, wtedy rozpoczęły się prezentacje dzieci. Program był bogaty. Zabawa rozpoczęła się polonezem, później były jasełka, inscenizacja o choince i świętach, poleczka, piosenki na cztery pory roku.
W wolnych chwilach odbywały się konkursy, wspólne tańce oraz licytacje. O godzinie piętnastej skończyła się sprzedaż kartek walentynkowych i bombek choinkowych w kształcie serca. Do licytacji otrzymaliśmy naczynie szklane- dużą misę od pani Burmistrz Danuty Grychowskiej, wspomnianą już bombkę od Samorządu Szkolnego, mega-krówkę od p. Zbigniewa Burchardta, tort serce od p. Bogumiły Gołąb, porcelanowy kufel do piwa od pana Marka Wegnera i żywego królika do dalszej hodowli od p. Stanisława Podczasiaka.

alt
 Jasełka
 

Dzięki licytacji pozyskaliśmy następujące kwoty: za misę- 50 złotych, za bombkę -20 złotych, za krówkę - 100 złotych, za tort - 20 złotych, za kufel- 100 złotych, za królika- 13 złotych. Jeszcze w czasie trwania zabawy Wolontariusze wraz z komisją przeszli do świetlicy OSP, by przeliczyć pieniądze z puszek.
Dzięki sponsorom uczniowie za występy otrzymali słodkie upominki i napoje.
 

alt
Konrad tańczy poloneza
 
Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli zagrać z nami. Dziękuję sponsorom: firmie handlowej p. Joanny Jankowskiej za naczynia jednorazowe, firmie handlowej p. Bogumiły Gołąb za słodycze dla dzieci i tort do licytacji, firmie "MATTEO" państwa Jurewicz za słodycze i napoje dla dzieci, firmie "Zet Be" p. Z. Burchardta za słodycze i "mega-krówkę". Składam serdeczne podziękowania moim bliskim, którzy wspomagali mnie w podjętych działaniach. Dziękuję całej społeczności naszego miasteczka Czerniejewa. Bez Waszej ofiarności nie byłoby tego sukcesu. Do naszej akcji dołączyli się nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy k/ Kłecka oraz pracownicy firmy "HUNOBUD" z siedzibą w Ostrowie k/ Powidza, gdzie zbiórka pieniędzy odbyła się w piątek 12 stycznia 2007 roku.

alt
Nasi Wolontariusze
 
Orkiestra grała po raz XV, a Fundusz "Serce Dziecka" przyłączył się do niej po raz pierwszy. Ale KOSMOS!!!
Tyle się działo i to w tak krótkim czasie. Udało nam się zebrać kwotę 3025,82 złote i 5,- euro.
 

 
Opracowała: Danuta Kopeć