14 LUTY
Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca i Walentynki w Bydgoszczy
Dzień 14 lutego to święto zakochanych, a także Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca.

Z tej okazji na oddziale kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego odbył się konkurs wiedzy o wadach wrodzonych serca i możliwości ich leczenia. Każdy mógł wykazać się swoją wiedzą i dowiedzieć się jeszcze czegoś nowego o swoim sercu.
alt alt alt

Poza tym było wiele emocji podczas rozwiązywania krzyżówek, zagadek i rebusów. Zapał i wiedza zostały nagrodzone i każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

alt

Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne "Moje serce".

alt

Wszystkie dzieci nawet te najmniejsze otrzymały balony, książeczki i słodycze ufundowane przez naszą Fundację Serce Dziecka.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o święcie zakochanych. Z tej okazji odbył się koncert Walentynkowy przygotowany przez dzieci i młodzież z MDK Nr 5 w Bydgoszczy.
 
alt alt

Podczas koncertu mali pacjenci poznali losy św. Walentego, historię zwyczaju obdarowywania dziewcząt kwiatami i kartkami walentynkowymi. Na zakończenie wszystkie dzieci ze szpitala otrzymały kartki walentynkowe wykonane przez wychowanków sekcji plastycznej MDK-5. Wykonawcy koncertu także zostali obdarowani serduszkami na patyczkach, które zrobiły dzieci przebywające w szpitalu.

alt

Dzień był więc pełen wrażeń i wszyscy świetnie się bawili.


Opracowała: Małgorzata Sakowska, mama Madzi.