13 STYCZNIA
WOŚP w Czarniejewie
 
 
SZTAB SERCE DZIECKA - ODDZIAŁ SZTABU W CZERNIEJEWIE
SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA RZECZ XVI FINAŁU WOŚP
 
 
Podobnie jak w zeszłym roku, w Czerniejewie zorganizowaliśmy za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo, zbiórkę uliczną oraz imprezę dla mieszkańców, której głównym celem było pozyskanie pieniędzy na rzecz XVI Finału WOŚP. Łącznie zebraliśmy 4180,11 zł. Kwota ta została bezpoŚrednio przesłana na konto WOŚP, a kserokopia protokołu wraz z dokumentem przelania w/w kwoty na konto, dostarczona do Pani Burmistrz.

W piątek 11 stycznia umówiliśmy się na zbiórkę pieniędzy w Szkole Podstawowej w Dębnicy. Zebrane tam pieniądze w kwocie 103,04 zł jako pierwsze zasiliły nasze konto. W Czerniejewie granie rozpoczęliśmy w niedzielę 13 stycznia o godzinie 9.00 zbiórką uliczną. Na szczęście dopisała nam pogoda i chociaż było trochę mroźno, ale cały czas świeciło nam słońce. Zbiórkę zakończyliśmy o godzinie 13.00 W tym czasie zrobiliśmy godzinną przerwę, by zjeść obiad a po nim przewieść wszystko, co potrzebne by mogła odbyć się nasza lokalna impreza. O godzinie 14.00 rozpoczęło się "granie" w sali UMiG oraz świetlicy OSP.Program artystyczny przygotowali uczniowie klas I, II, III oraz VI SP. Wystąpiła też młodzież szkolna i ponadgimnazjalna. Przemiły występ mieli wychowankowie przedszkola pod kierunkiem Pani Jadwigi Kosmali, a krakowiaka wykonały dzieci sześcioletnie z grupy Pani Danuty Mularczyk. Również gotowy program do występów miały dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej oraz zerówki lecz ze względu na liczne zachorowania , występy te nie były możliwe. Klasy II pod kierunkiem Pani Anny Głuszek i Aleksandry Kapsy wykonały "Polkę Kowbojkę", klasy III zatańczyły do melodii "Ulica Śnieżynkowa" a przygotowały je do występu Panie: Renata Krygier i Grażyna Kulpińska . Uczennice i uczniowie klas I dedykowali swój występ babciom i dziadkom. Program tego występu przygotowały Panie Magdalena Świtoń i Danuta Kopeć. Na problem niepełnosprawności zwróciła uwagę Pani katechetka Romana Świdurska, opracowując scenariusz występów z dziećmi. Nasz ksiądz wikariusz Maciej Przygodzki opracował z młodzieżą występ oparty na scenariuszu książki "Oskar i pani Róża". 


Otrzymaliśmy od licznych darczyńców fanty do loterii. Było ich 235. Ponadto wpłynęło wiele darów serca, które były licytowane. Z Zakładu Karnego w Gębarzewie otrzymaliśmy modele samolotów, statków i czołgów i inne prace, wcześniej już pokazane na Forum Funduszu Serce Dziecka. Ponadto licytowaliśmy: szklany wazon, koszyk wiklinowy, 3 pary butów damskich, maselniczkę, 4 pary spodni dżinsowych, 50 kg pszenicy, bombkę PCK, bombkę z XI Finału WOŚP, serwetkę haftowaną, świeczniki, notes w oprawie, czekoladki, choinki z makaronu, stolik LCD, DVD, mega- krówkę, książkę "Pod Poznańskimi Krzyżami", płytę Ryszarda Rynkowskiego, złoty łańcuszek z krzyżykiem, tort Serce Dziecka, statuetkę Św. Floriana, zestaw strażacki , a nawet żywe zwierzęta: kozę i królika. Dzięki licytacjom pozyskaliśmy kwotę 1379 zł. W czasie trwania naszej imprezy dodatkowymi atrakcjami było: czesanie fryzur karnawałowych, malowanie twarzy, przejażdżki wozem strażackim. Uczniowie ZSP w Czerniejewie, SP Dębnicy oraz młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Żydowie - wykonali kartki walentynkowe oraz inne ozdoby papierowe, które można było nabyć, a wrzuconymi do puszki pieniędzmi zasilić konto orkiestry. Dzięki hojności sponsorów, była również zapewniona część gastronomiczna imprezy. Firma Michalak sponsorowała kiełbasę do grilla, Rodzice naszych uczniów upiekli domowe ciasta, którymi częstowali przez cały czas trwania imprezy. Firma Matteo Państwa Jurewicz oraz Firma Zet-Be Pana Burchardta ufundowała słodycze dla występujących na scenie przedszkolaków i uczniów. Ponieważ część "artystów" nie brała udziału w występach, resztą słodyczy obdarowaliśmy obecne na sali dzieci. Niezwykłe umiejętności konferansjerskie naszego radnego Pana Tomasza Gleby pozwoliły zlicytować wszystkie pozyskane od sponsorów przedmioty. Wspólnie z radnymi Panią Danutą Buszkiewicz i Panią Katarzyną Górką oraz opiekunem Samorządu Szkolnego Panią Magdaleną Świtoń zwróciliśmy się do sponsorów o fanty i przygotowaliśmy losy do loterii. Młodzież naszej szkoły: Szymon Kapsa, Karol Chmura , Bartosz Kozioł, Maria Kopeć, Monika Krótka, Jakub Kapsa, Maria i Katarzyna Buczkowskie, Artur Harwaziński, Ewelina Smelkowska, Olga Świtoń, Konrad Kopeć pomagali jako wolontariusze i byli wprost nieocenieni jako pomoc w czasie trwania imprezy. Przez cały czas doraźną opiekę medyczną zapewniały Panie pielęgniarki Danuta Jóźwiak i Danuta Buszkiewicz. Oprócz tego te Panie mierzyły ciśnienie i poziom cukru we krwi.
 
 
Szczególnie dziękuję Pani Burmistrz Danucie Grychowskiej za umożliwienie zbiórki na terenie Czerniejewa, udostępnienie sali UMiG oraz wypożyczenie nagłośnienia. Przez cały czas trwania imprezy byli z nami Panowie Informatycy, którzy czuwali nad nagłośnieniem oraz na bieżąco fotografowali przebieg zdarzeń. Pani Burmistrz przekazała również fant do licytowania. Pan Wiceburmistrz Zbigniew Sujak również poparł naszą inicjatywę, przynosząc różne fanty do licytowania , za co również dziękujemy! Jak zwykle niezawodni strażacy - zabezpieczali całą imprezę, przewozili dzieci swoim samochodem, obsługiwali grilla i zajęli się przygotowaniem światełka do nieba. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali od samego rana Panowie Policjanci, zapewniając w ten sposób spokojne kwestowanie dla WOŚP.
 
Od właścicieli sklepów Pani Bogumiły Gołąb i Pani Beaty Michalak oraz Pana Roberta Buczkowskiego- firma WERBO- otrzymałam gotówkę pieniężną, za którą zakupiłam materiały do dekoracji, artykuły papiernicze oraz inne drobiazgi niezbędne do przygotowania tego przedsięwzięcia. Podobnie od firmy MATTEO, otrzymaliśmy oprócz słodyczy jeszcze naczynia jednorazowe i inne produkty oraz przedmioty niezbędne do naszego "grania". W podobny sposób pomogła nam w organizacji Pani Joanna Jankowska kupując naczynia jednorazowe. Część opakowań, których nie wykorzystaliśmy rzekazałam Wychowawczyniom klas I-III do wykorzystania na balikach klasowych. Dziękuję rodzicom, którzy poświęcili czas na przygotowanie domowych wypieków oraz paniom: Edycie Szewczyk, Annie Nowaczyk, Annie Kamińskiej i Danucie Bechert za pomoc w kuchni. O godzinie 20 wystrzeliły światełka do nieba. Fajerwerki sponsorowali: Samorząd Mieszkańców Czerniejewa oraz Pan Marek Wegner. Przez ten gest symbolicznie łączyliśmy się ze wszystkimi "Dobrymi Aniołami" - sponsorami, darczyńcami, ludźmi dobrej woli, którzy zupełnie dobrowolnie na różny sposób wspomogli XVI Finał WOŚP. W tej chwili myśleliśmy też o innych Aniołach - Dinie Radziwiłłowej- tragicznie zmarłej założycielce Funduszu i naszych dzieciach. Nie ma ich z nami, bo ich życie, mimo wielkiego postępu w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii, nie zawsze dało się uratować. W tym roku wolontariuszem był mój dziewięcioletni już syn- Konrad, który przebywając na różnych oddziałach szpitalnych wielokrotnie korzystał ze sprzętu medycznego zakupionego przez Fundację WOŚP.
 

Wszystkim mieszkańcom Czerniejewa dziękuję za wspólne granie. Za hojność przy wrzucaniu do puszek oraz dzielne licytowanie się, by wspomóc ten wielki cel. Bez Was to wszystko byłoby niemożliwe

Danuta Kopeć
Fundusz Serce Dziecka