5 PAŹDZIERNIKA
Bal Haloween

5 października 2008 roku w Gdańsku odbyła się kolejna impreza dla dzieci z wadami serca. Na trzy godziny salę Polaris ponownie wynajął nam bezpłatnie Hotel Mercure Hevelius.

Razem z moim mężem, Anią, Kasią, Rafałem i Piotrem zaplanowaliśmy i przygotowaliśmy całość programu. Główny cel jaki nam przyświecał to , to aby do zabawy włączyć nie tylko dzieci, ale również, a może przede wszystkim rodziców.
 
alt alt

Adaś Batman oraz Filip w stroju z "I Nie Ma Mocnych"

Podczas pierwszej części balu zaplanowaliśmy zajęcia plastyczne podczas, których robiliśmy dekoracje halloweenowe - lampiony ze słoików i kolorowej bibuły, witraże-dynie i duszki. Przygotowaliśmy też różnego rodzaju kolorowanki oraz zadania w języku angielskim tematycznie związane z halloween dla starszych dzieci.


alt

Zuzia ze swoimi pracami
 
alt alt

Filip i Adaś podczas pracy. Tata Anielki rysuje


alt

Lucyna, Asia, Tomek i Iwona


alt

Tomek, Iwona i Kamil
 
alt
alt

Mamy coraz więcej rączek do pracy. Nasza "rodzina" powiększa się, a nasze serduszkowce dzieci mają rodzeństwo. Ostatnio dołączyły do nas Karolinka i Haneczka.

 

alt

Efekt naszej pracy

Po małym uporządkowaniu sali i delikatnym naładowaniu akumulatorów ( kawa, herbata, ciasteczka itp.) rozpoczęliśmy drugą cześć balu - zabawy ruchowe i zabawy związane z halloween.


alt

Wyścigi, slalomy...
 
alt alt
 
Papierowe Mumie - Kacper, Adaś, Zuzia, Nikodem, Bartosz i Anielka


alt

Były tańce i konkursy
 
 
alt alt

 Zabawa PASKUDZTWO - miseczki wypełnione zostały smacznymi, aczkolwiek nie zawsze przyjemnymi w dotyku smakołykami lubianymi szczególnie przez dzieci - dżem, miód, czekolada, galaretka, ketchup itp. Nie wszystkim dzieciom ta zabawa się podobała, ale śmiechu było co nie miara.


alt

Dzieciakom smakowały "ciepłe lody", które przyniosła Lucyna. Każde dziecko dostało słodki wafelek wypełniony bitą śmietaną. Super pomysł.

Zabawa była przednia. Dla każdego dziecka mieliśmy przygotowane drobne upominki ( puzzle, gumowe zwierzaczki, gry, karty, kredki, grające kolorowe rury, słodycze itp.), które dodatkowo uradowały i tak już roześmiane buźki.


alt

Zuzia -czarodziejka- starała się wszystkich uwiecznić za pomocą aparatu . To nasza imprezowa fotografka.

 

alt

Nie wszyscy jesteśmy na zdjęciu, ale jak napisała Ola na forum , było to prawie spotkanie zjazdowe, bo łącznie było nas 49 osób !!!!!!!!!!

Było wspaniale. Dzieci zachwycone. Wszyscy bawili się superowo. Wszystkie dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach. Grające rury były przebojem balu. Pamiętacie ??? Ja jako dziecko też taką miałam.


Aniu, Kasiu , Piotrze, Rafale - DZIĘKUJĘ WAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Byliście wspaniali.

Chciałam szczególne podziękowania złożyć kierownictwu i pracownikom Hotelu Mercure Hevelius, którzy mimo zmian personalnych utrzymali w mocy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu nam sali na zabawę halloweenową.

Przygotowała: Ania Tarkowska , mama Adasia.